Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit

Vskutku „geniální” nápad dostal už 50letý muž při zkušební jízdě s autem, které si nemohl dovolit. Přímo s ním zajel vykrást banku, aby získané peníze následně použil jako akontaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit

15.3.2021 | Petr Miler

Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit

/

Foto: BMW

Vskutku „geniální” nápad dostal už 50letý muž při zkušební jízdě s autem, které si nemohl dovolit. Přímo s ním zajel vykrást banku, aby získané peníze následně použil jako akontaci.

Touha některých lidí vlastnit některé věci je zjevně nezměrná. Svědčí o tom případ Erica Diona Warrena, už 50letého Texasana, který se vypravil do dealerství BMW vybírat nový vůz. Nevíme, jak přesně jeho návštěva probíhala, skončila ale tak, že mu prodejce zapůjčil jeden z dostupných vozů, blíže neupřesněný, tmavý model značky, aby si jej vyzkoušel.

V určitých kruzích není neobvyklé, že si zákazník zkouší auto sám, tedy bez přítomnosti prodejce, který vás neustále seznamuje s jeho přednostmi. Pan Warren jej nakonec ani nepotřeboval, neboť při zkušební jízdě došel k přesvědčení, že auto chce. Současně ale patrně zjistil, že na něj nemá peníze, nebo jej přinejmenším nechce platit ze svého.

Přímo s tímto autem, ještě před jeho pořízením tedy zřejmě neplánovaně vyrazil do AIM Bank ve Wolfforthu, aby si zajistil hotovost a mohl prodejci zaplatit akontaci na již domlouvanou leasingovou smlouvu. Spojení „zajistit hotovost” tady ale nabralo poněkud svérázné podoby.

Pan Warren si nešel vybrat z vlastního účtu, šel vybrat banku jako takovou. Dovnitř vstoupil s papírovým pytlem na hlavě s maketou pistole v ruce a na přepážku položil papírek s požadavkem: „Toto je ku*** loupež. Hraj si se mnou a zemřeš. Chci 10 000 dolarů v 50- a 100-dolarových bankovkách teď. Máš 1 minutu, nebo tě zabiju,” stálo na papírku.

Obsluha přepážky dala zřejmě náhodnému lupiči, co měla k dispozici, prý šlo o několik jednotek tisíc dolarů v požadovaných bankovkách. Pan Warren byl spokojen a vrátil se k dealerovi s cílem uhradit 3 000 dolarů jako akontaci. Vše probíhalo podle plánu, dokud prodejce nezaslechl o loupeži v bance, ke které mělo dojít s tmavým BMW nápadně podobným tomu, jaké zapůjčil zákazníkovi. Zavolal tedy policii a vše ostatní už je historie.

Eric Dion Warren byl nyní odsouzen k 20 letům vězení za loupežné přepadení. Soud přihlédl k jeho dosavadní bezúhonnosti a faktu, že tento tragikomický čin neplánoval a vyměřil mu trest na dolní hranici sazby. My jen žasneme, co také někoho napadne - touhu po novém autě chápeme velmi dobře, nápad na podobný způsob jeho financování ale pochopitelně nikoli. Krom toho, že je obecně nepřijatelný, byl také velmi krátkozraký, toto prostě nemohlo vyjít.


Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit - 1 - BMW 3 G20 tmave seda ilu 01Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit - 2 - BMW 3 G20 tmave seda ilu 02Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit - 3 - BMW 3 G20 tmave seda ilu 03Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit - 4 - BMW 3 G20 tmave seda ilu 04Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit - 5 - BMW 3 G20 tmave seda ilu 05Muž s autem při zkušební jízdě zajel vykrást banku, aby si ho mohl koupit - 6 - BMW 3 G20 tmave seda ilu 06
Podobné tmavé BMW si chtěl koupit jistý pan Warren z Texasu, při jeho vybírání ale asi zjistil, že na něj nemá. A tak přímo s půjčeným autem zajel vykrást banku, aby to změnil. Ilustrační foto: BMW

Zdroj: Business Insider

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše