Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari

Ferrari jsou jedněmi z nejpřitažlivějších aut na světě, možná těmi nejpřitažlivějšími vůbec. Vedle vysoké ceny mají ale neplatí ani za bůhvíjak spolehlivá, převlečení Toyoty za Ferrari ale řeší obojí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari

15.3.2020 | Petr Miler

Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ferrari jsou jedněmi z nejpřitažlivějších aut na světě, možná těmi nejpřitažlivějšími vůbec. Vedle vysoké ceny mají ale neplatí ani za bůhvíjak spolehlivá, převlečení Toyoty za Ferrari ale řeší obojí.

Nejsme zrovna příznivci všemožných replik, neboť ve výsledku obvykle znamenají jen zničení původního zajímavého auta výměnou za hru na jiný vůz, kterým stejně nejsou. Případ auta, které vám ukážeme dnes, je v principu stejný - jde původem o Toyotu Celica, což je docela žádoucí japonský sporťáček, který si tváří jako Ferrari F430, kterým samozřejmě není. Když už ale nic jiného, je třeba přičíst současnému majiteli kredit za to, že nabídku auta dokáže správně podat.

Ferrari totiž přes veškerou svou atraktivitu mají minimálně dvě nevýhody. Jednak jsou velmi drahá a jednak nejsou zrovna spolehlivá. Ferrari a nebo ne, jde pořád o italské auto a bez veškerých předsudků je třeba říci, že obvykle nejde o nejkvalitnější stroje, které svět poznal. Osobně nemám se sporťáky se vzpínajícím se koníkem ve znaku žádné větší zkušenosti, jeden můj známý je ale kupuje už dekády a jeho patálie s jejich servisováním by daly na menší knihu. Navíc jsem měl tu čest sedět v jeho autech s nanejvýš 20 až 30 tisíci km a jejich interiéry obvykle vypadaly vzhledem k míře využití a ohledům na ně braných nemístně opotřebovaně.

Právě na tyto aspekty naráží majitel Ferraty nebo Toyorri, který říká, že jde o možnost mít italský vzhled s japonskou spolehlivostí a náklady na pořízení a provoz Toyoty. „Skutečný italský stroj vás bude stát skoro 6 milionů a 60 tisíc za pojištění za rok. Dáte 300 tisíc za obyčejný servis a budete jezdit se spotřebou 35 litrů na 100 km. A nebo si můžete koupit tento japonský stroj za 364 tisíc a provoz i servis vás budou stát drobné!” hlásí nabízející v inzerátu na eBay.

Má pravdu, problém je jen v tom, že budete mít pořád Toyotu za mnohem víc peněz než skutečnou Toyotu, která si na nic nehraje. Je třeba říci, že vůz připomíná Ferrari zvnějšku velmi věrně, třebaže studováním detailů poznáte, že něco nehraje. Horší je to jen uvnitř, kde Ferrari připomíná logo na volantu. A pro Čecha je zde ještě jedna nevýhoda - auto stojí a jezdí v Británii, takže má volant vpravo.

Pokud vám nic z nedostatků nevadí, za 12 500 liber, tedy zmíněných 364 tisíc Kč, to není úplně nesmyslná nabídka. A když už nic jiného, je hodná pozornosti pro marketingovou kreativitu tvůrce. Přesto bychom zůstali přízemní, sáhli po Toyotě Celica a byli hrdí na to, že jezdíme jedním z dnes klasických japonských sporťáčků...


Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 1 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 01Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 2 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 02Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 3 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 03Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 4 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 04Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 5 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 05Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 6 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 06Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 7 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 07Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 8 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 08Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 9 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 09Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 10 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 10Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 11 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 11Na prodej je zřejmě nejspolehlivější Ferrari, ve skutečnosti to ale není Ferrari - 12 - Ferrari F430 kit car Toyota Celica prodej 12
Majitel má pravdu, že tohle je možná nejspolehlivější Ferrari v prodeji, problém je jen v tom, že přes matení vzhledem je to pořád Toyota

Zdroj: eBay

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše