Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné

(+ video) Vin Diesel se v osmém díle automobilové ságy obrací proti zbytku rodiny. Za vším ale nejspíše vězí zlotřilé plány krásné Charlize Theron.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné

12.12.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Vin Diesel se v osmém díle automobilové ságy obrací proti zbytku rodiny. Za vším ale nejspíše vězí zlotřilé plány krásné Charlize Theron.

Na počátku všeho byl novinový článek informující o pouličních závodech. Na jeho základech posléze vznikl film, který sice s realitou neměl příliš mnoho společného, ale který celému světu představil tuningovou subkulturu. A z Vina Diesela a Paula Walkera udělal světové hvězdy. O pár dílů později ale již bylo jasné, že auta jsou tu jen tak pro okrasu. Jinak se ovšem Rychle a zběsile zvrhlo v akční výplach, který se od reality vzdaloval v přímé úměrnosti s rostoucími tržbami.

Vrcholem všeho byl sedmý díl, kde jsme se dočkali Lykanu Hypersport skákajícího napříč dubajskými mrakodrapy. Toto dobrodružství Dominica Toretta, Briana O'Connora a spol. vydělalo po celém světě více než miliard dolarůu, za tím ovšem nehledejme náhle nalezené kvality filmu, exploze či drahá auta. Důvodem je především smrt Paula Walkera, ke které došlo v počátcích natáčení. V prvé chvíli se přitom zdálo, že série zemře s ním.

Nicméně nakonec za pomocí Walkerových bratří a digitální techniky byl film dokončen, přičemž Vin Diesel následně prohlásil, že sága nekončí, ale dočkáme se další trilogie. Její počátek odstartuje v příštím roce, kdy do kin dorazí osmý snímek nazvaný The Fate of The Furious. Tedy ve volném překladu Osud nebo také Zkáza zběsilých. To je skutečně zvláštní název, který navíc prováhal možnost nést v sobě odkaz na to, že jde o osmý díl - The F8 of The Furious by v angličtině znělo stejně.

To je první podivnost, druhou je náznak děje. Nosnou linkou děje totiž bude fakt, že se hlavní hrdina Dominic Toretto postaví na stranu zla, což se jeho příbuzným samozřejmě nelíbí. Nejde o jediný obrat, ten další pro změnu dělá z někdejších nesmiřitelných protivníků v podobě agenta Hobbse (Dwayne „The Rock“ Johnson) a Deckarda Shaw (Jason Statham) dočasné partnery. Tomu všemu pak šéfuje Mr. Nobody (Kurt Russell), který se snaží dostat na kobylku hlavnímu záporákovi s přezdívkou Cipher, jenž na sebe tentokráte vzal podobu Charlize Theron.

Zásadní postavy tedy známe, nyní již nezbývá nic jiného, než příběh prostinký jako děvče z amerického středozápadu okořenit spoustou výbuchů a automobilových honiček na silnicích a Islandském ledu. Že nakonec všechno dobře dopadne, to asi nemusíme dodávat - vždyť jde přece o rodinu. A další dva díly této „krávy” čekají na dojení.

Výsledek uvidíme v kinech od 14. dubna 2017, přičemž jsme skutečně zvědavi, zda série trhne nový kasovní rekord či zda bez Walkera a jeho skonu bude spíše jen paběrkovat. S tím se ale příliš počítat nedá, přeci jen fanoušků má tahle sága více než dost...


Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 1 - Fast and Furious 8 trailer 01
Osmé Rychle a zběsile má i oficiální filmový plakát...

Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 2 - Fast and Furious 8 trailer 02Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 3 - Fast and Furious 8 trailer 03Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 4 - Fast and Furious 8 trailer 04Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 5 - Fast and Furious 8 trailer 05Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 6 - Fast and Furious 8 trailer 06Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 7 - Fast and Furious 8 trailer 07Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 8 - Fast and Furious 8 trailer 08Nové Rychle a zběsile má své jméno i upoutávku, obojí je podivné - 9 - Fast and Furious 8 trailer 09
...který stejně jako první trailer láká na konec rodiny

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.