Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche

Roger Rodas byl uznán částečně vinným za smrt hollywoodské hvězdy a z jeho pozůstalosti musí být Meadow Walker vyplaceno přes 10 milionů dolarů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche

11.4.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Roger Rodas byl uznán částečně vinným za smrt hollywoodské hvězdy a z jeho pozůstalosti musí být Meadow Walker vyplaceno přes 10 milionů dolarů.

Okolo osoby Paula Walkera je v poslední době poměrně živo, což může vzhledem k okolnostem znít poněkud cynicky. Minulý týden přišla zpráva, že soud zamítl žalobu Kristine Rodas, jež se týkala osudné nehody. Vdova po řidiči Porsche Carrera GT Rogeru Rodasovi žalovala německou automobilku za to, že vůz nebyl osazen dostatečným množstvím bezpečnostních prvků. Supersport byl ve Státech nabízen jako náčiní velmi blízké závodnímu stroji a jako takový měl podle Kristine mít ve výbavě ochrannou klec a palivovou nádrž, která by se v případě nárazu hermeticky uzavřela. Kromě toho pozůstalá namítala, že krátce před havárií vozu selhal podvozek.

Soudce Philip S. Gutierrez však tyto argumenty smetl ze stolu jako neopodstatněné, čímž dle nás udělal jedině dobře. Všeobecně je totiž známo, že Rodas jel na silnici s rychlostním limitem 45 mph (72,4 km/h) více než dvojnásobnou rychlostí. Kromě toho supersport za několik milionů korun měl nasazené devět let staré pneumatiky, tedy ne zrovna vhodné obutí pro rychlou jízdu. Ani jeden z těchto argumentů však Kristine Rodas nebrala v potaz. A vlastně ani nadále nebere, neboť se proti verdiktu chce odvolat.

Touto kauzou se ale dnes již zabývat nebudeme, místo toho si posvítíme na další. Ta má spojitost s dcerou Paula Walkera, který v červeném Porsche zemřel na místě spolujezdce. Ta se aktuálně u soudu domohla 10,1 milionů dolarů (cca 239,1 mil. Kč) z pozůstalosti po Rogeru Rodasovi jako jistou formu odškodnění. Její právník Jeffrey Milam přitom podotýká, že „suma vyplacená do fondu Meadow Walker je jen zlomkem toho, co mohl její otec jakožto mezinárodní filmová hvězda vydělat, kdyby jeho život nebyl tragicky ukončen“.

Dle Milama je pak důvodem, proč peníze byly vyplaceny z pozůstalosti po Rodasovi, fakt, že „jako řidič byl částečně zodpovědný za náraz“. Slovo „částečně“ je tu přitom důležité, neboť také Meadow Walker žaluje Porsche za osudnou havárii. Ve srovnání se zmiňovaným sporem Kristine Rodas je zde ovšem jedna podstatná odchylka. Dcera Paula Walkera totiž poukazuje na fakt, že její otec na rozdíl od Rodase sice samotný náraz přežil, nicméně v důsledku vad vozu byl uvězněn uvnitř a uhořel zaživa.

Je samozřejmě otázkou, jak se soud postaví k této žalobě - vše ale nejspíše již bude záviset na odborných expertízách. Výsledek se aktuálně ani neodvažujeme odhadnout, přeci jen ve Státech je možné u soudu skoro vše. Aktuálně tak již jen dodáme, že Meadow Walker z vyplaceného odškodnění zůstane přibližně 7,2 milionu dolarů (170,45 mil. Kč), zbytek padne na právníky a další náklady spojené se soudním řízením.


Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 1 - Paul Walker a dcera 01Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 2 - Paul Walker a dcera 02Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 3 - Paul Walker a dcera 03
Paul Walker si své soukromí hlídal, o jeho dceři se tak veřejnost dozvěděla víceméně až po jeho smrti

Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 4 - Paul Walker a dcera 04
Poslední snímek populárního herce...

Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 5 - Paul Walker nehoda 01Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 6 - Paul Walker nehoda 02Dcera Paula Walkera vysoudila 239 milionů za smrt otce, ne však na Porsche - 7 - Paul Walker nehoda 03
...před osudnou havárií

Zdroj: Eonline

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.