Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko

Hypertrofované ledvinky BMW jsou terčem vášnivých debat od představení nové řady X7 a ani o měsíce později emoce neochládají. Americký novinář ukázal jejich absurdnost výmluvně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko

8.6.2019 | Petr Miler

Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hypertrofované ledvinky BMW jsou terčem vášnivých debat od představení nové řady X7 a ani o měsíce později emoce neochládají. Americký novinář ukázal jejich absurdnost výmluvně.

Asi není nutné dlouze debatovat o tom, že BMW se během uplynulých dvou dekád výrazně změnilo. Z firmy oslovující klientelu v prvé řadě technickými kvalitami svých aut se stala značka stavící hlavně na image pramenící ze své někdejší jedinečnosti. To, co u BMW bývalo základním stavebním kamenem úspěchu, se stalo doplňkem a způsob, jak se nyní mnichovská značka stylizuje, není podpořen až tak výjimečným produktem.

S tímto posunem souvisí i změna přístupu k designu, který stále více míří k tomu, aby se vlastnictví BMW stalo co nejjasněji čitelným symbolem společenského postavení. Mnichovská auta snad nikdy nebyla vizuálně nezajímavá, ještě v dobách BMW M3 generace E46 šlo ale o decentní, designově nevtíravé stroje. Poslední M3 je o mnoho výraznější, a to vlastně je relativně staré auto. Aktuální modely zacházejí se svou designovou agresivitou ještě citelně dál.

Souvisí s tím i neustálé zvětšování jejich ledvinek, tedy typické masky chladiče bavorských aut. Kdysi šlo o decentní specifikum designového řešení předních partií, dnes jde o jasně dominantní prvek. Zejména poslední modely řad X7 a 7 poslaly jejich velikost do stratosféry a nelichotivé poznámky na jejich adresu míří už pěkných pár měsíců. Snad nikdo ale dosud neukázal jejich absurditu tak výmluvně jako Jason Cammisa - známý americký novinář, kterého proslavilo hlavně jeho působení u Motor Trendu.

Ten vzal novou X7, její ledvinky zaměnil s řadou 3 generace E30 z přelomu 80. a 90. let a všechno zaznamenal na pár fotek. Je těžké k nim něco dodat, jsou výmluvné samy o sobě a nutí k trochu hořkému smíchu. Původní ledvinky trojky E30 se na nové X7 skoro ztrácí, naopak ty nové na E30 působí jako karikatura z internetových malůvek. Novější provedení není větší dvakrát, ale možná i víc jak desetkrát.

Je to opravdu neskutečný rozdíl a jak uvidíte dále ani ledvinky větší pětky ze stejného období nepůsobí vedle nové X7 jinak. Podle nás BMW zkrátka zašlo už moc daleko a v tomto případě mohlo zvolit elegantnější řešení. Na druhou stranu, pokud o sobě chtělo i tímto způsobem dát vědět, uspělo na jedničku - ukažte nám jinou masku chladiče, o které se tak živě diskutuje poté, co ji každý viděl nejméně desetkrát...


Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 1 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 01Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 2 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 02Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 3 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 03Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 4 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 04Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 5 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 05Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 6 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 06Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 7 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 07Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 8 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 08Novinář zaměnil ledvinky na BMW X7 a staré 3, situace zjevně zašla moc daleko - 9 - BMW ledvinky 3 E30 vs X7 2019 09
Tragikomické srovnání ledvinek nového BMW X7 s těmi z řady 3 genare E30 ukazuje, jak absurdní hypertrofie tento designový prvek u BMW stihla

Zdroj: Jason Cammisa@Instagram

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše