Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko

Typický poznávací znak vozů od BMW doznává v poslední době dramatických změn, tvarem i velikostí. Dokud byly obří ledvinky vyhrazeny SUV, lidé to ještě přešli, na sedmičce už je to příliš.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko

14.1.2019 | Petr Miler

Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Typický poznávací znak vozů od BMW doznává v poslední době dramatických změn, tvarem i velikostí. Dokud byly obří ledvinky vyhrazeny SUV, lidé to ještě přešli, na sedmičce už je to příliš.

Na oficiální představení faceliftovaného BMW řady 7 si ještě musíme počkat, to nejpodstatnější ale prozradily už fotky, které tento týden obletěly svět. Záběry ze soukromé prezentace modernizované verze tak drahého modelu by za normálních okolností zajímaly jen pár potenciálních zákazníků luxusního zboží, v tomto případě si ale získaly mnohem větší pozornost. Bohužel pro BMW ne zrovna v dobrém slova smyslu.

Sedmička modelového roku 2019 totiž doslova šokovala velikostí svých ledvinek. Tendence je výrazně zvětšovat se v poslední době dotkla nových SUV značky, zejména pak modelu X7, v jejichž případě též vzbudila rozpaky. Když ale na obří auto, které zákazníky láká mimo jiné svým majestátem, dáte obří ledvinky, není to zase tak nemístné. Pokud ovšem prakticky stejné řešení použijete na konvenčnějším, menším a elegantním sedanu řady 7, vzbudí to mnohem větší vášně.

Reakce odborné i laické veřejnosti je prakticky bezvýhradně negativní. Budete se muset hodně dlouho snažit, abyste našli článek, příspěvek ve fóru nebo reakci na sociálních sítích, která nové ledvinky popisuje alespoň jako přijatelné. Naprostá většina lidí je odsuzuje a v takových situacích má „internet” tendenci nasadit všemu korunu. A tento případ není výjimkou.

Lidé tak začali malovat, jak by mohly ledvinky vypadat ve své další generaci. Už dnes jsou obří, ale co kdyby zabíraly celou příď nebo dokonce zasahovaly do světel? Také tohle můžete vidět na přiložených obrázcích, jiní se pro změnu pokusili ledvinky zase zmenšit a ukázat, že ani stávající styling BMW taková monstra nepotřebuje. Vše podstatné můžete vidět na přiložených ilustracích a fotkách.

Pochopitelně, kolik lidí, tolik chutí a musíte posoudit sami, co se vám líbí nebo ne. Ani nám ale hypertrofie bavorských ledvin neučarovala a pocitům těch, kteří nový přístup BMW na internetu nemohou vystát, docela rozumíme. Přístup automobilky je zas jednou snad až zbytečně kontroverzní.


Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 1 - BMW 7 2019 nove ledvinky legrace 01Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 2 - BMW 7 2019 nove ledvinky legrace 02Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 3 - BMW 7 2019 nove ledvinky legrace 03Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 4 - BMW 7 2019 nove ledvinky legrace 03a
Řada 8, X7 nebo klidně hned i nová sedmička by podle některých mohla dostat ledvinky ještě větší...

Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 5 - BMW 7 2019 nove ledvinky legrace 04Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 6 - BMW 7 2019 nove ledvinky legrace 05
Jiní seriozněji říkají, že by se daly zmenšit, nakonec ani stávající provedení vozu vedle novinky nepostrádá eleganci

Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 7 - BMW 7 2019 spy bez maskovani 01Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 8 - BMW 7 2019 spy bez maskovani 02Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 9 - BMW 7 2019 spy bez maskovani 02aLidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 10 - BMW 7 2019 spy bez maskovani 02bLidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 11 - BMW 7 2019 spy bez maskovani 03Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 12 - BMW 7 2019 spy bez maskovani Perex
Lavinu „protestů” spustily snímky inovované řady 7 právě s obřími ledvinkami

Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 13 - BMW X7 2019 prvni oficialni sada 014Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 14 - BMW X7 2019 prvni oficialni sada 008Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 15 - BMW X7 2019 prvni oficialni sada 023Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 16 - BMW X7 2019 prvni oficialni sada 027Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 17 - BMW X7 2019 prvni oficialni sada 063Lidé na internetu si utahují z nových obřích ledvinek BMW, situace zašla už moc daleko - 18 - BMW X7 2019 prvni oficialni sada 064
Dříve je dostala X7, na které to lidé přešli přece jen s větším nadhledem

Zdroje: sociální sítě, internetová fóra příznivců BMW

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše