Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model

Jen na první přistání člověka na měsíci se v historii dívalo ve Spojených státech na televizi více lidí, a tak neexistuje způsob, jak se rychle dostat před oči obrovské masy lidí. Porsche si 23 let nechávalo Super Bowl ujít, letos to neudělá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model

27.1.2020 | Petr Prokopec

Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jen na první přistání člověka na měsíci se v historii dívalo ve Spojených státech na televizi více lidí, a tak neexistuje způsob, jak se rychle dostat před oči obrovské masy lidí. Porsche si 23 let nechávalo Super Bowl ujít, letos to neudělá.

Již tuto neděli 2. února nás čeká další Super Bowl, tedy finále nejvyšší ligy amerického fotbalu. V USA je to sportovní svátek roku, který jako takový nemá prakticky žádnou konkurenci, co se sledovanosti týče - historicky jen přistání člověka na měsíci sledovalo více Američanů, jinak celý zbytek nejsledovanější osmičky zabírají různé ročníky právě Super Boowlu s těmi moderními v čele.

Není tedy vlastně překvapivé, že za týden mají ve Státech volno, stejně jako asi nikoho neudiví ceny reklam v rámci přímého přenosu, které rok od roku narůstají. Pro letošek televizní stanice Fox za odvysílání 30sekundového klipu požaduje zhruba 5,6 milionu dolarů (cca 127,88 milionu korun), což jsou opravdu nemalé peníze. I tak ovšem bylo již loni v listopadu oznámeno, že veškerá komerční stopáž již byla vyprodána.

Nadmíru zajímavé přitom je, že do hry se po třiadvacetileté odmlce vrací Porsche. Automobilka z Zuffenhausenu navíc již dala celý dvouapůlminutový spot k dispozici a je docela poutavý, třebaže svým středobodem ne zrovna překvapivý. Reklama se soustřeďuje hlavně na nový elektrický Taycan, jehož prodeje jsou pro značku důležité. Šéf severoamerické divize Klaus Zellmer tak již uvedl, že spot i veškerá šuškanda kolem něj mají přivábit ke značce celou řadu nových fanoušků.

Právě z toho důvodu se v reklamě objevuje i vůz, jehož odhalení je naplánováno teprve na letošní rok, a to nejspíše na jeho druhou polovinu. Míněno je tím Porsche 911 GT3 generace 992, které můžete poprvé spatřit ve čtyřiačtyřicáté sekundě klipu. V tu chvíli je jasně patrný nejen modrý lak, ale také moderní světla či především mohutné křídlo, které se tyčí nad nimi. Další záběry pak odhalují ještě odlehčená kovaná kola uchycená centrální maticí.

S ohledem na nedávné kroky Porsche se dá předpokládat, že pohon vozu dostane na starosti čtyřlitrový atmosférický šestiválec. A vůbec bychom se nedivili, kdyby znovu dorazil i šestistupňový manuál. Druhou možností pak bude osmistupňový automat PDK, který však vůči převodovce z běžnějšího Porsche 911 projde nemalou revizí. Jaký výkon však zamíří na zadek, není jisté - rozhodně však čekejte více než 500koňové stádo.

Tím nám informace k novince končí, vrátit se tak již jen na moment můžeme k samotnému klipu zvanému The Heist, který se soustředí na fiktivní krádež v muzeu Porsche. Kromě elektrického Taycanu a nové GT3 si tak můžeme v akci prohlédnout i mnohé ikony značky, třeba modely 917K, 930 Turbo nebo 911 RSR. Nechybí dokonce ani traktor 218 Standard, který však na rozdíl od zbytku používá dieselovou pohonnou jednotku. Je to pěkná podívaná a za pár minut vašeho času podle nás stojí.


Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model - 1 - Porsche 911 GT3 2020 preview videoscreen 01Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model - 2 - Porsche 911 GT3 2020 preview videoscreen 02Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model - 3 - Porsche 911 GT3 2020 preview videoscreen 03Parádní reklama vrací Porsche po 23 letech do nejlepšího času, ukazuje i neodhalený model - 4 - Porsche 911 GT3 2020 preview videoscreen 04
Porsche v novém videu překvapivě ukázalo i chystanou 911 GT3 zcela bez maskování

Zdroj: Porsche

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.