Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto

Je to neprofesionální a ve své podstatě se jedná o zneužití pravomoci mající sloužit k něčemu úplně jinému. V tomto případě se ale bude asi zlobit málokdo, skutečných fandů aut mezi policisty mnoho není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto

19.8.2019 | Petr Prokopec

Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto

/

Je to neprofesionální a ve své podstatě se jedná o zneužití pravomoci mající sloužit k něčemu úplně jinému. V tomto případě se ale bude asi zlobit málokdo, skutečných fandů aut mezi policisty mnoho není.

Za sebou máme automobilový týden v americkém Monterey, který bychom pro letošek mohli označit za zběsilou jízdu jako na horské dráze. Nahoru jsme zamířili s novým Bugatti Centodieci, následně přišel sešup související se zpackanou dražbou Porsche Type 64. Ještě než však na tyto události došlo, známý Youtuber říkající The Stradman zažil při své cestě na akci v Kalifornii ještě jiné věci. Byl totiž zastaven policistou ve svém novém autě a kvůli rychlosti nebo jinému přestupku to nebylo.

Jak sami můžete vidět níže, Stradman jel se svou zbrusu novou Toyotou Supra s tempomatem nastaveným na 81 mph v místech, kde platí limit 80 mph (v podstatě naše dálniční stotřicítka) a nedopouštěl se žádných nepravostí. Přesto se za ním objevila dálniční hlídka nevadské policie a rozhodla se jej zastavit. Když se řidič dal s policistou do řeči, za důvod zastavení označil chybějící registrační značku, ta ale nechyběla - auto mělo převozní registraci podobnou té naší. Aby policista neztratil tvář, řekl si o další dokumentaci, na této vlně ale dlouho nevydržel.

O chvíli později s úsměvem řekl: „Byl jsem si docela jistý, že to je nová Supra, tak jsem ji chtěl omrknout.” Stradman mu na to říká, že je to jeden z prvních kusů na západním pobřeží, neboť sám, aby patřil mezi vůbec první majitele japonského sporťáku (i když ten je vlastně vyráběn v Rakousku) na americkém kontinentu, si vůz neváhal koupit v New Yorku, kde se jeden uvolnil. Policista se dále ptá, jak se řídí, na což je mu odpovězeno, že úžasně.

Stradman sám v tu chvíli s úsměvem říká, že byl zastaven jen proto, že policista chtěl vidět novou Supru, ale evidentně mu to nevadí. Následně popíše příběh své koupě a probírá s policistou původ vozu - že jde v podstatě o BMW s karoserií Toyoty. A policista se na to ptá i proto, že VIN, které používá Toyota, obvykle mají BMW a také vidí německý interiér. Ještě chvíli o autě mluví a pak se s úsměvem rozejdou - v podstatě vrchol neprofesionality, ale také vrchol lidskosti a nadšení pro věc, to u policistů nevídáme.

Stradman pak na konto auta říká, by si zasloužil manuální převodovku a dokonce zvažuje konverzi, na kterou jsme poukazovali o víkendu. Jen u této příhody ale ve svém posledním videu nezůstává a věnuje se dalším vozům, na které v Monterey narazil. A je třeba říci, že pátá generace japonské legendy v tu chvíli dokáže zapůsobit snad jen tím, že se jedná o nový vůz. Jinak se ovšem v záplavě superaut všeho druhu doslova ztrácí.

Je samozřejmě třeba zmínit, že se skutečně jedná o tu nejvyšší ligu, načež tu máme působivě vyvedené Centenario. To vzniklo jen ve dvaceti kusech, stejně jako Reventón, který svého mladšího bratříčka asi tak na tři sekundy videa doplní. Ostatně to je možná nejdelší záběr, Stradmanova kamera se totiž na delší dobu nezastaví. Naštěstí k tyrkysovému Lambu a jeho ukřičenému výfuku se vrátí několikrát, vyslechnout si jej tak můžeme zvenčí i zevnitř.

Dále můžeme zmínit Ford GT, který se na videu ukáže v několika kusech, z nichž jeden patří dalšímu Youtuberovi Timu Burtonovi známému jako Shmee150. Ten přitom musel na svou cestu po Americe sáhnout i po doprovodném voze, kterým se stalo Bentley Continental, a do kterého napěchoval svá zavazadla. Do šestiválcového supersportu modrého oválu se totiž vejde tak maximálně jeho kamera a fotografické náčiní. Či Stradman na místě spolujezdce.

Seznam zajímavých vozů tím nekončí, do amerického Monterey dorazila i britská extra liga v podobě McLarenu P1 a Senna. Oba limitované kousky jsou přitom vyvedeny v černobílé kombinaci, zatímco trojice Lotusů pro změnu hraje všemi barvami. Více vás ale již nebudeme slovem zdržovat, podívejte se na to - týden aut v Monterey si... „týden aut” neříká náhodou.


Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 1 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 01Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 2 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 02Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 3 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 03Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 4 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 04Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 5 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 05Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 6 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 06
Youtuber Stradman potkal při cestě napříč Státy v nové Toyotě Supra nečekaného fanouška - policistu, který v podstatě zneužil své pravomoci, aby viděl jeho auto. Ovšem, komu by to vadilo...

Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 7 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 07Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 8 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 08Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 9 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 09Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 10 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 10Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 11 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 11Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 12 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 12Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 13 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 13Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 14 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 14Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 15 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 15Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 16 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 16Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 17 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 17Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 18 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 18Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 19 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 19Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 20 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 20Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 21 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 21Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 22 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 22Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 23 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 23Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 24 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 24Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 25 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 25Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 26 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 26Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 27 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 27Policista zastavil řidiče jen proto, aby si prohlédl jeho nové auto - 28 - Monterey Car Week 2019 Stradman videoscreen 28
V americkém Monterey pak bylo již na parkovištích k vidění mnoho zajímavých vozů, vedle nichž Supra náhle působila jako chudý příbuzný

Zdroj: The Stradman@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše