Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel

(+ video) Steve McQueen si na své 930 Turbo nechal namontovat spoustu individuálních doplňků, včetně vypínače zadních světel. Hádejte, proč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel

13.6.2015 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Steve McQueen si na své 930 Turbo nechal namontovat spoustu individuálních doplňků, včetně vypínače zadních světel. Hádejte, proč.

Kdo by neznal Steva McQueena, veleúspěšného herce druhé poloviny minulého století, který se objevil mimo jiné i za volantem tmavě zeleného Fordu Mustang ve filmu Bullittův případ. Honička tohoto Mustangu a tmavého Dodge Charger je proslulá. McQueen ale nebyl jen hercem, nýbrž také automobilovým závodníkem a sběratelem.

Že měl vynikající vkus na automobily, ale i na další mechanické a hýbající se věci, nemusíme připomínat. Krásným důkazem je stroj, který si můžete prohlédnout na fotografiích a na videu níže - Porsche 911 930 Turbo, které Stevu McQueenovi patřilo. Objednal si ho jako nové a se spoustou individuálních doplňků, břidlicově tmavošedou barvou počínaje a pravým zpětným zrcátkem konče.

Kombinace tmavošedého exteriéru, černých kol a černé kabiny vyzařuje dost výraznou „bad boy-auru”, která ostatně nechyběla ani Stevu McQueenovi. Však považte - mezi individuálními přídavky, které tento stroj má, je i speciální tlačítko na palubní desce, které vypíná zadní světla. To aby mohl McQueen ztížit situaci pro někoho, kdo ho bude pronásledovat. Vážně, pusťte si video, nevymýšlíme si.

Nakolik byl tenhle zlepšovák využívaný, nevíme. Je ale jisté, že to nebude přídavek nijak legální minimálně z hlediska jeho použití, a to ani ve Spojených státech, ani v Evropě. Co také víme, je, že McQueenův vůz patří do první série 930 Turbo. Pohání ho tedy třílitrový plochý šestiválec s přeplňováním bez mezichladičů, který na zadní kola posílá 260 koní přes manuální čtyřstupňovou převodovku.

To nemusí být moc, ale tlak turbodmychadel, jejich ohromná prodleva a zákeřné jízdní vlastnosti Porsche 911 v 70. letech udělaly z tohoto auta stroj, který byl na ostřejší jízdu opravdu náročný. Takže jich spousta skončila v příkopě zádí napřed - či hůř. Naštěstí to však není případ tohoto konkrétního kousku, ten je ve vynikajícím stavu.

Toto a samozřejmě i fakt, že bude nový majitel sedět v sedačce, ve které sedával i sám Steve McQueen, je zárukou, že se tahle 911 prodá za ohromné peníze. Bude k mání v polovině srpna v aukci pořádané domem Mecum, zabývajícím se zejména aukcemi automobilů. A část výtěžku poputuje jako dar neziskové organizaci Boys Republic, která pracuje s problémovými teenagery. Steve McQueen zde totiž v roce 1946 pobýval a označil to za místo, které mu změnilo život.

Máte-li tedy zájem, bude potřeba si připravit slušný balík. Odhad ceny nebyl stanoven, ale prodávají-li se 911 930 Turba v dobrém stavu za nějakých 4,5 milionu korun, počítat s dvojnásobkem by nemuselo být příliš přestřelené. Zatím se aspoň můžeme podívat na fotografie a video tohoto úchvatného stroje.


Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 1 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 01Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 2 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 02Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 3 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 03Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 4 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 04Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 5 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 05Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 6 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 06Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 7 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 07Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 8 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 08Porsche 911 930 Turbo Steva McQueena může být vaše, má vypínač zadních světel - 9 - porsche 930 turbo steva mcqueena aukce 09
Tohle Porsche 911 930 turbo vlastnil Steve McQueen a nyní může být vaše

Zdroj: Mecum

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.