Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto

Použít sporťák na kempování zní trochu jako nesmysl a když lidé vidí, že to jde, bojí se při použití obytné nástavby, že spaním na jeho střeše vůz zničí. Nějaký možná, toto Porsche 911 Safari jistě ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto

17.8.2019 | Petr Miler

Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto

/

Použít sporťák na kempování zní trochu jako nesmysl a když lidé vidí, že to jde, bojí se při použití obytné nástavby, že spaním na jeho střeše vůz zničí. Nějaký možná, toto Porsche 911 Safari jistě ne.

Nebudeme si nic nalhávat, snad každý by chtěl ideálně v balení jednoho auta dostat vše, co automobily nabízí. Vůz, který bude komfortní i praktický na straně jedná a přitom rychlý, řidičsky zábavný a schopný jet po čemkoli na straně druhé. Problém je, že něco takového není možné postavit. Existují jistě auta více či méně univerzální, třeba rychlé kombíky spojující výhody několika světů, pořád ale potřebujete sporťák, pokud chcete mít vůz rychlý a podmanivý, a třeba dieselový allroad, pokud má být komfortní, praktický a dojet po lesní cestě až na chatu.

Přesto vznikly některé pozoruhodné stroje, které dokáží zdánlivě nemožné. Co byste řekli na Porsche 911 vhodné pro kempování v přírodě? Přesně tím je stavba firmy Kelly-Moss Road and Race z amerického Wisconsinu, která na základech Carrery z roku 1984 postavila připodobnění ikonické 911 Safari. Ta díky velkým pneumatikám může fungovat i jako off-road a současně kdekoli v přírodě posloužit jako hotel za pomoci stanu, který můžete rozvinout na její střeše.

Něco takového nevidíme poprvé, právě tento moment ale znervózněl některé fanoušky, protože mají obavu, že výjimečný vůz budou pod tíhou dvou dospělých na střeše ničit. Na to autoři zareagovali pozoruhodným způsobem - ukázali, že na střechu můžete dát i další více jak 1,1tunové auto (zde konkrétně modernější závodní 911) a jejich Safari může klidně jezdit dál. To je bez nadsázky fascinující, váha pár lidí tady nemá čemu ublížit.

Dodejme, že tento úchvatný univerzál není jen zajímavá stará 911 s hotelem na střeše a off-roadovými schopnostmi, měla by být i rychlá a zábavná. Pod kapotou má motor 3,4 H6 s výkonem 340 koní, který míří na kola přes manuální převodovku. Podvozek od Eibachu a Exe-Tc by se měl postarat o kvalitní jízdu na silnici i v terénu a přepracovaný, modernizovaný interiér pracující třeba i s výstupem parkovací kamery zase o patřičný komfort. Výjimečné auto, zcela nepochybně.


Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 1 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 01Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 2 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 02
Žádná třasořitka. Tato stavba 911 Safari je tak bytelná, že na střeše může vézt i další auto

Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 3 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 03Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 4 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 04Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 5 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 05Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 6 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 06Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 7 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 07Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 8 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 08Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 9 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 09Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 10 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 10Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 11 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 11Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 12 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 12Porsche 911 na kempování je tak robustní, že na své střeše uveze další auto - 13 - Porsche 911 Carrera Safari uveze i Porsche 13
Samotnou stavbu už jsme mohli vidět dříve, včetně jejích kempovacích schopností

Zdroj: Road and Race@Facebook

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše