Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou

Že si auta s vodou moc nerozumí, nemusíme dodávat, tím více může překvapit stav utopených vraků po létech pod hladinou. Přesně ten zachytili na kameru dva potápěči.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou

21.10.2019 | Mirek Mazal

Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že si auta s vodou moc nerozumí, nemusíme dodávat, tím více může překvapit stav utopených vraků po létech pod hladinou. Přesně ten zachytili na kameru dva potápěči.

Automobily budí náš zájem na souši, uprostřed oceánu, ale také pod hladinou. Zapálení automobilisté najdou předmět hodný obdivu všude, mezi nejzajímavější oblasti bádání patří určitě tajemný svět zahalený pod vodou. Na dně se totiž neskrývají pouze vraky starých lodí, ale i zbytky dávno nepojízdných aut.

Podvodní nálezy mají své kouzlo, jedno takové divákům přiblížil Andrew při průzkumu zatopeného lomu v Alabamě. Potápěčské „hřiště” se jmenuje Blue Water Park a slouží k výcviku, proto se v hloubce zhruba 2,1 metru skrývá množství zajímavých objektů hodných průzkumu. Uprostřed dolu leží na dně například plachetnice, hasičská cisterna nebo několik dalších aut - nikoli náhodou, všechna tam byla už před léty navezena záměrně.

Andrew se svým kolegou ohlédli zbytek utopeného Fordu Focus. Obrostlý sedan měl pod řasami ještě dobře zachované emblémy, překvapením byly rovněž pohyblivé páčky pod volantem. Pánové si přes potápěčské brýle prohlédli také Datsun 280ZX a o kus dále správci výcvikového střediska nachystali odstrojený školní autobus. Na jeho detailní průzkum už ale nezbyl kyslík.

Utonulá vozidla jsou i vidět z nebe díky průzračně čisté vodě v lomu. Maximální hloubka jsou čtyři metry, přesto je ponor k autům poškozeným často při nehodách lehce strašidelný. Scenérie vraků s rybami v pozadí nabízí nevšední podívanou na odlišně ztvárněný automobilový svět, mrkněte se na to sami.


Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 1 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 01Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 2 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 02Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 3 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 03Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 4 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 04Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 5 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 05Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 6 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 06Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 7 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 07Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 8 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 08Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 9 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 09Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 10 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 10Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 11 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 11Potápěči ukázali, jak vypadají auta ležící léta pod vodou, neocitla se tam náhodou - 12 - Potapeci v zatopenem lomu nasli auta 12
I pod vodou je možné uspokojit oči automobilového nadšence, jak vidno

Zdroj: The River Steward@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.