Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici

Čína hraje ve světě stále důležitější roli a podle toho vypadá i budování infrastruktury v okolních státech. Rusové chtějí mít autem snadno dostupný západ komunistické velmoci, profitovat z toho můžeme i my.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici

22.9.2019 | Mirek Mazal

Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici

/

Čína hraje ve světě stále důležitější roli a podle toho vypadá i budování infrastruktury v okolních státech. Rusové chtějí mít autem snadno dostupný západ komunistické velmoci, profitovat z toho můžeme i my.

Ruský ministr financí Anton Siluanov oznámil, že vláda schválila výstavbu dvou nových úseků dálnice mezi Moskvou a Kazaní. To nezní jako zpráva, která by nás měla zajímat, odsouhlasení stavby spojení ruské metropole s administrativním a kulturním centrem Tatarstánu ale má být součástí dopravního koridoru z Evropy až do západní Číny.

Ministr dopravy Jevgenij Ditrich vyjádřil nadšení nad plánovaným přímým spojením dvou kontinentů. Médiím naznačil plán trasy z hlavního města východně přes Vladimir do Kazaně, dále jižně směr Samara a jihovýchodně do Sagarchinu na hranice s Kazachstánem.

Podle místopředsedy vlády Maxima Akimova ministerstvo dopravy spolu s ministerstvem hospodářského rozvoje vytvořily kompromisní verzi dálnice do Kazaně, která bude rozdělena do několika etap. První sekce s rokem dokončení 2024 by měla obsáhnout téměř 350 kilometrů nového asfaltu s předběžnou odhadovanou hodnotou 185 miliard rublů (67,8 miliard Kč), následující obchvat Kazaně si na 140 kilometrech vyžádá platbu téměř 180 miliard rublů (66 miliard Kč).

Federace by chtěla mít časem dvě spojnice s komunistickou velmocí - budovaný mezinárodní dopravní koridor a k tomu část soukromé dálnice Meridian Highway dlouhé osm tisíc kilometrů z evropského přístavu v Hamburku do Šanghaje. Přes Rusko údajně povedou asi dva tisíce čtyřproudových kilometrů zpoplatněných pro nákladní dopravu.

Pokud vše klapne podle plánu, jednoho dne se budeme moci vydat i z České republiky do Číny autem s veškerým komfortem rychlého dálničního spoje. I dnes je taková cesta možná, ke komfortní a rychlé má ale hodně daleko.


Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 1 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 01Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 2 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 02Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 3 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 03Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 4 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 04Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 5 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 05Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 6 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 06Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 7 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 07Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 8 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 08Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 9 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 09Přiblížila se doba, kdy půjde z Evropy do Číny dojet autem po dálnici - 10 - Stavba dalnice z Ruska do Ciny foto 10
Rusové staví dálnice nasměrované do západní Číny, spojit s říší středu mají i Evropu

Zdroj: Drom

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše