Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat

Přišel vám tento případ už doteď jako absurdní divadlo plné zvratů? Chápeme, přišel ale ještě jeden, který všemu teprve nasazuje korunu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat

19.6.2018 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat

/

Přišel vám tento případ už doteď jako absurdní divadlo plné zvratů? Chápeme, přišel ale ještě jeden, který všemu teprve nasazuje korunu.

O boxerech se říká, že míra jejich inteligence se odvíjí od počtu úderů, které schytali do hlavy. To samé asi platí i o wrestlerech, jak alespoň naznačuje John Cena. V případě pochybného prodeje jeho Fordu GT došlo několikrát k převratnému vývoji, který byl zakončen dalším zvratem. Zatímco dosud Cena tvrdil, že vina je na straně automobilky, respektive dealera, který mu dal k podpisu standardní smlouvu, nově uznává vinu a dokonce byl ochoten zaplatit Fordu odškodné.

Než se ovšem dostaneme k novinkám podrobněji, v rychlosti sesumírujeme, co se v minulých měsících odehrálo. Cena patřil mezi tu šťastnou tisícovku lidí, jež se dle Fordu kvalifikovali pro vlastnictví supersportovního GT. Stejně jako všichni ostatní kupující měl přitom souhlasit s tím, že vůz po dva roky nepošle dále. Nicméně přesně to se stalo, přičemž Cena se hájil onou standardní smlouvou.

Pokud by pravda byla na straně wrestlera, víceméně by nebylo co řešit. Jenže skutečnost, že Ford šel do soudní pře naplno a bez váhání, naznačovala, že karty nemusí být tak jasně rozdány, jak se Cena tvářil. A přesně to se začalo v poslední době potvrzovat. Ukázalo se, že wrestler prodej nejen plánoval, ale když se o tom Ford dozvěděl, začal i zametat cestičky k novému majiteli.

Aktuálně tak není jisté, kde jeho modré GT skončilo. Nicméně Cena jeho prodejem stoprocentně porušil kontrakt. Nyní se tak kaje, vybízí ostatní majitele, aby nenásledovali jeho příkladu a je šťastný, že mohl problém s Fordem vyřešit mimosoudně. Čeká jej navíc zaplacení odškodného, přičemž automobilka hodlá veškeré finance věnovat na charitativní účely.

„Miluju Ford GT a omlouvám se Fordu. A vybízím ostatní, kteří vlastní tento vůz, aby respektovali kontrakt,“ uvedl Cena. „Jsem potěšen, že můžeme tuto věc vyřešit mimo soudní síň a že charita bude profitovat z jednoho z nejikoničtějších aut na světě.“ Že pak skutečně bylo dosaženo shody, potvrdila i právnická firma Bush Ross, jež wrestlera a herce zastupuje.

Zdá se tedy, že celá šaráda je u konce, i když vlastně ještě ne až tak definitivního. Stále totiž nevíme, za kolik Cena vůz prodal a zda i přes pokutu, jíž bude muset skrze Ford věnovat na charitu, nakonec na celé transakci nevydělá. Stejně tak není známo, kde je samotný vůz. Máme ovšem takový pocit, že ani jedna otázka nebude v nejbližší době odpovězena, pokud se tak vůbec někdy stane...


Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat - 1 - Ford GT 2018 John Cena 01Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat - 2 - Ford GT 2018 John Cena 02Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat - 3 - Ford GT 2018 John Cena 03Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat - 4 - Ford GT 2018 John Cena 04Případ zákazníka žalovaného Fordem kvůli prodeji koupeného auta nabral nečekaný zvrat - 5 - Ford GT 2018 John Cena 05
John Cena převzal svůj Ford GT loni v září, jen o pár týdnů později jej však prodal. Jak se nyní ukazuje, v rozporu se smlouvou, ač dlouho tvrdil opak...

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Diskuze 18 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše