Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši

Německo obecně nepatří k zemím s vysokými finančními tresty za dopravní delikty, přesto tamní policie vyměřila běloruskému řidiči kamionu s litevskou registrací pokutu 827 tisíc Kč, jen jemu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši

6.9.2019 | Mirek Mazal

Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši

/

Německo obecně nepatří k zemím s vysokými finančními tresty za dopravní delikty, přesto tamní policie vyměřila běloruskému řidiči kamionu s litevskou registrací pokutu 827 tisíc Kč, jen jemu.

Němečtí policisté před pár dny jako nezřídka kontrolovali provoz na silnici poblíž Kirchheimu a do jejich hledáčku padl jeden z projíždějících kamionů. Souprava s litevskou registrací měla na plachtě návěsu čerstvé trhliny naznačující špatnou fixaci nákladu, což se policisté rozhodli prověřit.

Hlídka tedy provedla klasickou kontrolu, která podezření potvrdila. Když 28letý profesionální řidič odkryl plachtu, uviděli policisté rozházené zboží na podlaze mimo přepravní palety. Šofér dostal šanci nepořádek uklidit a pomocí volných úchytů zajistit náklad proti nechtěnému pohybu.

První nedostatek byl rychle vyřešen, ale prověřování ale pokračovalo dál. Kontrola potřebných oprávnění se obešla bez problémů, až nečekaně rozsáhlé nejasnosti ale zjistila prověrka dodržování povinných přestávek. Tachograf na kartu zaznamenal četné případy porušení stanoveného režimu práce a odpočinku. Běloruský řidič ve službách Litevců často řídil 16 nebo více hodin v kuse.

Všechny poznatky jeden z policistů zanesl do počítače, který se stará o výpočet výše pokuty v takových případech. Výsledná částka překvapila nejen řidiče, ale i samotné policisty, protože na displeji vyskočila suma přes 32 tisíc Eur. Tak vysokou pokutu německá dopravní policie ještě nikdy neudělila, proto také k celé události vydala tiskovou zprávu.

Přepočtem 827 tisíc českých korun je mimořádná částka i pro naše západní sousedy, a to je třeba dodat, že jde o pokutu pouze pro řidiče - firma vlastnící kamion může dostat ještě vyšší trest. Situace pochopitelně nemohla být vyřešena na místě, proto řidič dostal pouze prostor pro pauzu a mohl pokračovat v jízdě.

Policisté poslali veškeré podklady k překontrolování nadřízenému orgánu, spis má nyní na stole německý úřad pro nákladní dopravu, který bude muset rozhodnout o konečné výši postihu. Pokud setrvá u oněch 827 tisíc korun, bude muset nachytaný šofér odsloužit ještě řadu let za volantem, aby si vydělal jen na úhradu této pokuty.


Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 1 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 01Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 2 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 02Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 3 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 03Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 4 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 04Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 5 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 05Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 6 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 06Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 7 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 07Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 8 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 08Řidič kamionu dostal v Německu rekordní pokutu, sami policisté se divili její výši - 9 - Ridic kamionu dostal prilis vysokou pokutu 09
Němečtí policisté nachytali řidiče, který ve velkém rozsahu nedodržoval povinné přestávky. Systém pro určování pokut policistům napověděl udělit pokutu 827 tisíc Kč - taková suma překvapila je samotné, v historii Německa je rekordní

Zdroj: Polizeipräsidium Osthessen

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše