Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu

Rozhodnutí Nica Rosberga opustit F1 nejspíše povede k velkému kolotoči mezi jezdci. Podle Laudy prý ale bude jasno až v lednu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu

22.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu

/

Rozhodnutí Nica Rosberga opustit F1 nejspíše povede k velkému kolotoči mezi jezdci. Podle Laudy prý ale bude jasno až v lednu.

Závodem v Abú Dhabí před několika málo týdny skončila letošní sezóna Formule 1. Nebýt šokujícího rozhodnutí Nica Rosberga, nejspíše bychom se již královskou motoristickou disciplínou až do příštího roku nezabývali. Nicméně odchod čerstvě korunovaného mistra světa do „důchodu“ způsobil nebývalý ruch. Rázem je volné místo u Mercedesu, tedy vrcholného týmu, se kterým může mít řada jezdců šanci dosáhnout příští rok na titul.

Aktuálně tedy probíhají jednání o tom, kdo by se mohl stát novým stájovým kolegou Lewise Hamiltona. Padají jak jména nováčků, kupříkladu Pascala Wehrleina, tak ostřílených matadorů, mezi něž patří Fernando Alonso. Konečné rozhodnutí Mercedesu ale prý hned tak nepadne. Niki Lauda během rozhovoru s Helmutem Markem z Red Bullu přiznal, že verdikt lze očekávat až v lednu.

„Doufali jsme v rychlejší řešení, ale diskuze se ukázala být nadmíru těžkou. Jsou zde dva scénáře - můžeme sáhnout po mladé pušce, jako je Wehrlein, který se může stát dalším Verstappenem. A nebo také nemusí. A nebo najmeme zkušeného jezdce. O tom stále přemýšlíme. A je to opravdu horlivá diskuze, jež může klidně trvat až do konce ledna, než si budeme jisti, jakou cestou se vydáme.“

Právě zmiňovaný Wehrlein by měl mít velké šance, už jen proto, že patří do programu mladých jezdců Mercedesu. Tuto skutečnost Marko neopomenul Laudovi kousavě připomenout, s tím, že v závodníka nevěří. Dostalo se mu však odpovědi, že ani Verstappen nebyl přímou volbou Red Bullu. Nejprve totiž jezdil za Toro Rosso, odkud jej áčkový tým vyzvedl až po jeho dobrých resp. špatných výkonech Daniila Kvyata.

„Dobře, Wehrlein je velmi mladý, ale bez risku není zábava,“ uvedl v reakci na Niki Laudu Marko. A zároveň dodal, že v takové chvíli tedy může Mercedes sáhnout po Valtteri Bottasovi, byť nejspíše bude muset poskytnout slevu na motor (první nabídka již proběhla) týmu Williams, který by předčasně uvolnil Fina ze svých služeb. Kromě toho by tým musel „koupit“ sedačku u konkurence i zmiňovanému Wehrleinovi.

Jakkoliv se tento scénář zdá být nereálný a možná až příliš fantastický, možná k němu nakonec skutečně dojde. Šéfka týmu Williams totiž uvedla, že stáj je k odchodu Bottase svolná, ovšem pouze v případě, pokud jej nahradí zkušeným závodníkem, který bude nejen mentorem vůči nově příchozímu Lanci Strollovi, ale na kterého zároveň bude kladně reagovat sponzorská společnost Martini.

Touto vyvolenou osobou se přitom může stát - a tohle asi nikdo nečekal - Felipe Massa. Tedy brazilský závodník, který byl s Williamsem spojen poslední roky a který taktéž letos odešel do závodnického důchodu. Nyní ale zvažuje nabídku na návrat, kdy by ještě jeden rok pomohl stáji vypořádat se s novými pravidly a zároveň by „zaučil“ teprve osmnáctiletého Strolla.

Abychom tedy vše zrekapitulovali, pokud se Massa vrátí do Williamsu, pak tato stáj bude ochotná přepustit Mercedesu Bottase. Mercedes zároveň bude muset najít volnou sedačku pro Wehrleina. Kromě toho se šéf této stáje Toto Wolff bude muset vzdát role manažera finského jezdce, kterého zastupuje společně s Didierem Cotonem a Mikou Häkkinenem.

Teprve uvidíme, jak celá rošáda dopadne. Ostatně Massa zatím ještě nepodepsal smlouvu, svůj návrat stále jen zvažuje. Nicméně jelikož do důchodu zamířil pouze pro to, že u Williamsu již pro něj nebylo místo (za Strollem stojí silní sponzoři), je možné, že se tak stane. A jelikož Wolff prosazuje u Mercedesu Bottase, je reálný i tento přestup.


Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu - 1 - Nico Rosberg a Felipe Massa 12Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu - 2 - Nico Rosberg a Felipe Massa 13Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu - 3 - Nico Rosberg a Felipe Massa 14Rosberg prý připravil Massu o „důchod”, má se vrátit za volant Williamsu - 4 - Nico Rosberg a Felipe Massa 15
Felipe Massa se možná vrátí zpátky do Williamsu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše