Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island

Zákaz vstupu do země požadují obyvatelé Islandu poté, co ruský cestovatel Alexander Tichomirov znevážil jejich domovinu otevřenou ignorací místních pravidel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island

11.6.2019 | Petr Miler

Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zákaz vstupu do země požadují obyvatelé Islandu poté, co ruský cestovatel Alexander Tichomirov znevážil jejich domovinu otevřenou ignorací místních pravidel.

Někdy stačí opravdu málo, abyste se stali terčem kritiky statisíců lidí, které jste nikdy neviděli. Na vlastní kůži se o tom přesvědčuje ruský cestovatel a fotograf Alexander Tichomirov, který se před pár dny vydal prozkoumávat krásy Islandu. Na své poměry z tohoto místa nezveřejnil mnoho fotografií, nakonec ale stačily čtyři snímky v rámci jednoho příspěvku na Instagramu, aby z toho byl mezinárodní incident.

Vše se seběhlo tak, že si Tichomirov na Islandu půjčil Toyotu Land Cruiser Prado a vydal se s ní kam jinam než do terénu. Místní pravidla přísně zakazující jízdu mimo vyznačené komunikace ignoroval a vydal se s půjčeným off-roadem tam, kam neměl. Možná by si toho nikdo nevšiml, kdyby ale poblíž jednoho z vulkánů nezapadl a na místě nepořídil sadu fotek.

Někdo by mohl říci, že si nebyl vědom islandských pravidel, tak to ale nebylo. Hned na při publikaci fotek Instagramu uvedl, že může čekat tučnou pokutu, neboť si musel přivolat na pomoc vyprošťovací vůz a v takovém případě své pochybení těžko skryje. Také neskryl, o pár hodin později už byl u výslechu na policii a za výlet do zapovězených míst mu hrozí pokuta v přepočtu až 72 000 Kč.

Ta pravá bouře ale přišla až o něco později. Tichomirov, který má na Instagramu přes 300 tisíc sledujících, chtěl fotkami patrně jen potěšit své převážně ruské příznivce, jeho příspěvku si ale všimli také Islanďané a začali jej doslova pranýřovat. Zákazy podle nich neplatí jen pro nic za nic, ježdění ve volné přírodě může zdevastovat místní křehkou půdu a specifickou vegetaci. I když tedy Tichomirov ve výsledku získal Islandu více pozornosti než čímkoli „normálním”, nikdo z místních to neoceňuje - hlasy volají nejen po pokutě, ale i po vyhoštění a zákazu vstupu do země.

Jak bude s ruským cestovatelem naloženo, ukáže teprve čas, na každý pád se ale jistě dočkal jiné pozornosti, než po jaké původně toužil. Otázkou přesto je, zda mu to vadí - když si projdete jeho další příspěvky na Instagramu, uvidíte, že provokuje často a rád...


Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island - 1 - Alexander Tikhomirov Island Toyota Land Cruiser 01Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island - 2 - Alexander Tikhomirov Island Toyota Land Cruiser 02Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island - 3 - Alexander Tikhomirov Island Toyota Land Cruiser 03Ruskému řidiči stačily čtyři fotky, aby naštval celý Island - 4 - Alexander Tikhomirov Island Toyota Land Cruiser 04
Čtyři fotky na Instagramu stačily k tomu, aby se ruský řidič stal islandským nepřítelem číslo jedna

Zdroj: Alexander Tichomirov@Instagram přes The Independent

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše