Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat

Příběh plný nečekaných zvratů, který před očima celé planety pošle z hvězdných výšin ke dnu váženého manažera a poté mu dovolí zase triumfovat, se od počátku hodí na filmová plátna. Teď míří přesně tím směrem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat

12.2.2020 | Petr Prokopec

Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Příběh plný nečekaných zvratů, který před očima celé planety pošle z hvězdných výšin ke dnu váženého manažera a poté mu dovolí zase triumfovat, se od počátku hodí na filmová plátna. Teď míří přesně tím směrem.

Prakticky od chvíle, kdy Carlos Ghosn senzačně uprchl ze spárů japonské justice, čekáme, až na dveře jeho libanonské vily, ve které momentálně pobývá, zaklepou lidé z Hollywoodu. Příběh někdejšího šéfa aliance Renault-Nissan je totiž natolik mimořádný a široce známý, že jej továrna na sny nemůže nechat ležet ladem. Zvláště když nebude třeba žádné další dramatizace, místo toho scénáristé budou muset naopak mírnit, aby zapracovali na větší realističnosti.

Ghosn se díky tomu všemu v posledních týdnech stal jedním z nejznámějších lidí na světě a vzhledem k jeho čichu na příležitost nepřekvapí, že se Hollywoodu rozhodl vykročit vstříc. Najal si tedy známého agenta Michaela Ovitze, šéfa společnosti Creative Artists Agency, který mimo jiné zastupuje třeba čerstvého držitele Oscara Brada Pitta nebo jeho bývalou manželku Jennifer Aniston. Ovitz se dle očekávání má postarat o to, aby se Ghosnův příběh dostal na plátna kin či obrazovky televizí v nejlepším možném světle.

Je pochopitelné, proč na Ovitzovo angažmá došlo, sesazený automobilový manažer k tomu má přinejmenším dva velmi pádné důvody. Jednak hollywoodské ztvárnění jeho příběhu bývalému Ghosnovi pomůže u veřejnosti, která jej tím spíše bude vnímat skutečně jako zachránce obou automobilek, jemuž byl ale posléze vražen nůž do zad. To by mělo vyvolat opětovný a především daleko vyšší tlak na japonskou justici, aby jej dále nestíhala.

Dalším faktorem je, že jde o jeho zřejmě nejlepší příležitost, jak se opět dostat k penězům. Peněženka někdejšího aliančního šéfa po všech patáliích začíná vysychat, přestože jeho majetek byl ještě loni odhadován na 120 milionů dolarů (cca 2,74 miliardy korun). Nicméně o 14 mil. USD (319,7 mil. Kč) přišel Ghosn kvůli propadnutí kauce, na dalších 15 mil. USD (342,5 mil. Kč) pak dle expertů vyšel zmiňovaný útěk z Japonska. A život jeho i jeho rodiny jistě není levný, zpeněžení životních osudů by bylo vítanou vzpruhou.

Ovitz již potvrdil, že momentálně asistuje bývalému aliančnímu šéfovi „při zvažování projektů a návrhů, které obdržel“. Zájem mají mít hlavně streamovací služby, což by pro Ghosna byla výhra v loterii. Takový Netflix totiž bojuje o nadvládu nad trhem a je svolný mnohdy až k miliardovým investicím.

Ve výsledku tedy již není otázkou, zda Ghosnův příběh bude zfilmován, nýbrž to, kdy se tak stane, jaká televizní stanice či studio u toho budou a kolik za exkluzivní práva dá. Sázkové kanceláře pak mohou nabízet tipy, kdo si slavného manažera zahraje. Půjde přitom o nadmíru vděčnou roli vyžadující emoce, tedy přesně to, co má ráda americká filmová akademie. Ve finále by tak ve hře mohli být i Oscaři, což by pomalu byl námět pro natočení dalšího snímku.


Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat - 1 - Carlos Ghosn 05Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat - 2 - Carlos Ghosn 06Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat - 3 - ghosn nissan sunderland uk 01Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat - 4 - ghosn nissan sunderland uk 02Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat - 5 - Carlos Ghosn 01Svržený šéf Nissanu se na svém senzačním útěku podle očekávání pokouší vydělat - 6 - Carlos Ghosn 07
Nyní je již definitivně jisté, že příběh Carlose Ghosna bude zfilmován, otázkou je kým a za kolik

Zdroj: Bloomberg

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše