Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Smůla, The Grand Tour zítra neuvidíme. Ani my a nejspíš ani vy
17.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) Pokud žijete v USA, můžete si The Grand Tour pustit už dnes, 17. listopadu. Britové, Němci a Japonci se dočkají zítra, ale co my?
Pokud hledáte ve výkladovém slovníku pojem „Epic Fail“ neboli „Kardinální chyba“, už nemusíte. Jako nejlepší příklad by vám totiž mohla posloužit nová show Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye. Ta bude vysílána na Amazon Prime TV, což je fakt, který jsme se dozvěděli již loni. V mezičase pak americký gigant uvedl, že premiéra první epizody The Grand Tour je naplánována na 18. listopad, a s tímto datem počítala i masivní reklamní kampaň zahrnující třeba i nabourané Priusy rozházené po světě.
Pochopitelně, těšili jsme se a v očekávání prvního dílo jsme vám před pár dny představili možnosti, jak ho sledovat. Byly platné obecně a vůbec nás nenapadlo, že by mohly platit pro cokoli jiného než celý svět - však Prime TV je internetová televize dostupná i u nás, dostupná kdekoli, kde je internet. Jenže s dostupností jednotlivých pořadů to tak růžové není.
Nyní tu tedy máme doplnění, které bude pro mnohé studenou sprchou a souvisí právě s onou kardinální chybou. Amazon měl totiž bezpočet měsíců na to, aby se na start show připravil po všech stránkách, včetně té technické. To se ovšem nestalo, načež zítřejší premiéra bude k dispozici pouze pro diváky ve Spojených státech, Velké Británii, Německu a Japonsku. Pokud tedy nesídlíte v některé z těchto zemí, máte smůlu, stejně jako my.
Clarkson a spol. vše vysvětlují na novém videu a říkají, že The Grand Tour se do celého světa (tedy konkrétně do více než 200 zemí) rozeběhne až v prosinci, tedy za dva týdny. Diváci přitom budou mít možnost shlédnout najednou všechny již odvysílané epizody, ty nové pak budou sledovat se stejnou týdenní frekvencí jako ony čtyři země, jenž budou mít přednost. Což je ale nejspíše slabá útěcha ve světle faktu, že je čeká ještě další čekání.
Jednání Amazonu příliš nechápeme, koneckonců se jedná o jednu z nejočekávanějších show roku a první díl je nepochybně tím, který přitáhne nejvíce pozornosti. Mnohý by tak čekal, že firma se bude více než snažit, aby s její pomocí naverbovala nové předplatitele, odkudkoli. Nyní to ale vypadá, že Amazon o naše peníze zase tak moc nestojí a místo toho nás žene do náruče ilegality. Je totiž jisté, že nikdo z fanoušků Clarksona a spol. nebude čekat až na prosinec, ale místo toho si show stáhne ilegálně. A že to půjde. Nakonec, nejvíce kladně hodnocený komentář na Youtube pod oním vysvětlujícím videem konstatuje: „Jsem si celkem jistý, že tohle bude o tomto víkendu nejvíce pirátsky šířena věc na internetu.”
Další nové informace zmiňují start v oněch čtyřech zemích 18. listopadu v 0:01 GMT, tedy britského času. S ohledem na různá časová pásma to ovšem znamená, že na východním pobřeží Ameriky The Grand Tour bude k dispozici již dnes v 16:01 - ovšem logicky tamního času. Zámořští diváci se tak mohou cítit privilegovanějšími, i když fakticky uvidí show v totožnou chvíli.
Ve výsledku se tedy nic nemění, globálně show odstartuje dnes po půlnoci (v našem případě v minutu po jedné hodině ranní). Bohužel, u nás si jen můžeme nařídit budík a smutně se ptát přátel ze zahraničí, jak to s novou show vypadá...













































The Grand Tour se v České republice legálně dočkáme až v prosinci. Vydržíte čekat?
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Poslední sbohem: Pět ostrých kompaktů se spalovacími motory si to rozdalo ve sprintu, dva z nich hrají svou vlastní ligu
dnesBMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
včeraMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025
Nejnovější články
Ojetá Škoda Fabia nestojí moc a levné jsou i její opravy. Navíc nabízí motory, o kterých se té současné ani nezdá
před 7 hodinamiNěmecké automobilky s brutálním propadem zisků čelí hororovému scénáři. Sami Němci shrnuli, co rozhodne o jejich osudu
před 8 hodinamiProdejce Fordu ztratil zábrany a řekl, proč byste systém start-stop měli vypnout před každou jízdou
před 10 hodinamiDva podvodníci obrali důvěřivce o 1,2 miliardy Kč s pomocí nejlepších aut planety. Spadla ale klec a teď jdou do o dražby
před 11 hodinamiJak hluboko lze klesnout? Mercedes začal odhalovat nové GLC a tahle absurdita je jeho maska
dnes
Živá témata na fóru
- Mercedes - auto pro masy 08.05. 20:38 - řidičBOB
- Octavia Scout 1.8TSi, 2010, 260kkm 08.05. 15:14 - pavproch
- Rychlodotazy 08.05. 14:59 - řidičBOB
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 08.05. 09:07 - řidičBOB
- Politický koutek 08.04. 19:59 - M.Z.
- Onboard videa 08.04. 19:44 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 08.04. 18:16 - Stepan
- S větrem ve vlasech.... 08.04. 15:36 - jerry