Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva

Není obvyklé, aby ze zbrusu nových aut cokoli za jízdy padalo, přesně s tím jsou ale nyní konfrontováni čerství majitelé Tesly Model 3. Děje se to jen v dešti, který v domově Tesly není vůbec běžný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva

14.8.2018 | Mirek Mazal

Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není obvyklé, aby ze zbrusu nových aut cokoli za jízdy padalo, přesně s tím jsou ale nyní konfrontováni čerství majitelé Tesly Model 3. Děje se to jen v dešti, který v domově Tesly není vůbec běžný.

Tesla se dlouhodobě potýká s kvalitou svých aut a nový Model 3 není výjimkou. Špatná úroveň se týká celkového zpracování i jednotlivých dílů. Podle odborníka jménem Sandy Munro by Američanům prospěla pomoc ostatních firem z automobilového průmyslu, protože krom kvality montáže jejich auta svou konstrukcí umí i ohromit.

Něco takového ale zjevně není na pořadu dne. Tesla se nyní snaží především naplnit výrobní kvóty, a tak není schopna pružně reagovat na potíže existujících aut. Teď se na nich objevil další - minimálně dva majitelé „trojky” přijeli domů bez zadního nárazníku.

To není vtip, ale zhmotnělá noční můra čerstvých vlastníků možná přelomového elektromobilu. Američan Rithesh Nair zveřejnil fotografii zbrusu nového červeného Modelu 3 bez zadního nárazníku. Pod obrázek skalpovaného auta připsal, že stačilo půl hodiny jízdy v prudkém dešti. Na to zareagoval další poškozený velmi podobným snímkem šedého vozu s vysvětlením, že stačilo projet kaluží po silné průtrži mračen a kus auta odpadl na zem.

V komunitě „teslistů” se pochopitelně hned začalo řešit, co by mohlo za problémem stát. Záběry konstrukce spodní části vozu naznačují, že chyba souvisí s měkkým krytem podvozku, který usměrňuje vodu a ostatní nečistoty. Špatně zvolený ochranný materiál ze skleněných vláken se může protrhnout a tekutina se dostane do krytu nárazníku, kde vytvoří umělou nádrž. Napumpovaný těžký zásobník je pravděpodobně příliš těžký pro jeho držáky a ten upadne. To je jedna možnost. Druhou je samotný silný účinek proudu vody na okolí nárazníku, které není dostatečně chráněno nekvalitním krytem podvozku.

Že na něco takového Tesla nepřišla sama, může být způsobeno už tím, kde sídlí a převážně testuje svá auta - v Kalifornii. Například v Los Angeles zaznamenávají ročně v průměru jen 36 dnů s měřitelnými srážkami a ani ty nejsou velké. Automobilka jistě testuje i jinde a jinak, ale její prototypy nejsou obvykle vídány na jiných místech než v Kalifornii a tam chování aut v hustém dešti skoro není možné vyzkoušet.

Oficiální vyjádření Tesly je zatím jen obecné a nenaznačuje, kde technici firmy udělali chybu. „U Modelu 3 nastavujeme extrémně vysokou laťku a to, co se stalo, není způsob, jakým vyrábíme naše auta. Problém zkoumáme, abychom pochopili, co jej způsobilo. Budeme kontaktovat naše zákazníky, abychom to vyřešili a zajistili jejich spokojenost,“ stojí v prohlášení. Ať je to jak chce, větší množství vody Modelu 3 rozhodně nesvědčí a jízdu v dešti do vyřešení problému není možné doporučit.


Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 1 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 01Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 2 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 02Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 3 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 03Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 4 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 04Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 5 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 05Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 6 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 06Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 7 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 07Teslám Model 3 za jízdy padají nárazníky, důvody mohou být zřejmě jen dva - 8 - Tesla Model 3 upadajici naraznik foto 08
Majitelé Tesly Model 3 by se zjevně měli vyhýbat většímu dešti, aby auto přivezli domů v jednom celku

Zdroje: rithesh@Twitter, Ben@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše