Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka

Ukradená auta se svým majitelům obvykle nevrací a platí to tím spíše, čím výjimečnější vozy to jsou. Tady seale stal menší zázrak, patrně i díky rozsáhlé medializaci případu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka

23.1.2020 | Mirek Mazal

Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ukradená auta se svým majitelům obvykle nevrací a platí to tím spíše, čím výjimečnější vozy to jsou. Tady seale stal menší zázrak, patrně i díky rozsáhlé medializaci případu.

Ojedinělý případ vrácení ukradeného pokladu se týká muže jménem Curly Bunfill a jeho Cadillacu Eldorado z roku 1956. Modrý krasavec v barvě Bermuda Blue byl ukraden 17. ledna letošního roku, nicméně o pár dní později policisté ze Sacramenta nestačili lapat po dechu, když museli zastavit pátrání. Důvodem bylo to, že jim někdo přivezl hledaný vůz přímo před policejní stanici.

Možná zafungovaly nadpřirozené síly či tolik diskutovaná karma, protože mile překvapený 106letý majitel Cadillacu je trojnásobným nositelem nejstaršího vojenského vyznamenání amerických ozbrojených sil, tzv. purpurového srdce. To uděluje americký prezident zraněným nebo zabitým vojákům a Curly si odznaky zasloužil za obdivuhodné nasazení během druhé světové války.

Po skončení globálního konfliktu se Curly stal kalifornským kaskadérem, a později se spřátelil se slavnou herečkou Ritou Hayworth. Rozená Margarita Carmen Cansino zemřela v roce 1987 a svému statečnému příteli nechala na památku modré Eldorado ve vynikajícím stavu. Kromě skvělé kondice auto vykazovalo sběratelský potenciál díky slavné historii nebo uvedeným jmenovkám herečky na dveřích, kufru a v motorovém prostoru.

Zloděj šel najisto, po snadném proniknutí do garáže ho přivítaly přiložené klíče k zapalování. Jednodušší lup tak vzácného Cadillacu si nešlo představit, proto se po vozidle ihned slehla zem. Stále usměvavý majitel nabídl nálezci odměnu sedm tisíc dolarů (159 tisíc Kč), ovšem po pár dnech se ztracený exemplář zjevil na parkovišti policejního velitelství. Přivezl ho člověk, který ho koupil od zloděje či překupníka a že je kradený zjistil až z novin. Vůz je naštěstí nepoškozen a policie už si došla pro prodejce vozu, aby se ho důkladně vyptala, kde k němu přišel.


Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 1 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 01Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 2 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 02Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 3 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 03Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 4 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 04Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 5 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 05Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 6 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 06Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 7 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 07Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 8 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 08Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 9 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 09Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 10 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 10Válečnému veteránovi se ve 106 letech vrátil ukradený vůz, který mu dala slavná herečka - 11 - Cadillac Eldorado 1956 odcizeni a vraceni USA 11
Ukradený a poté odevzdaný Cadillac Eldorado je zpět u svého oceněného válečného veterána

Zdroje: Motorious, Sacramento Police@Twitter, CBS Sacramento@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše