Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona

Množící se případy odlétávajících předních kapot ze supersportovní Corvette C8 byly zřetelně problémem nezaviněným uživateli, přesto výrobce chvíli váhal s řešením. Nakonec se chytl za nos, to Tesla zásadně nedělá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona

21.8.2020 | Petr Prokopec

Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona

/

Foto: pinmaniac@Youtube

Množící se případy odlétávajících předních kapot ze supersportovní Corvette C8 byly zřetelně problémem nezaviněným uživateli, přesto výrobce chvíli váhal s řešením. Nakonec se chytl za nos, to Tesla zásadně nedělá.

V poslední době pomalu neuplyne den, aby některý z majitelů Tesel nepodělil na internetu se smutnými zkušenostmi s novým vozem. Americká automobilka totiž zejména ve druhém letošním čtvrtletí honila kvantitu, načež se kvalita z Fremontu vytratila ještě víc, než bylo dosud zvykem. Tesla se navíc problémy majitelů rozhodla „řešit” opravdu svérázně. Lidé v jejich servisních centrech požadavky na opravu různými kreativními cestami odmítají. A když už dojde na pokus o opravu v servisu, problémy stejně nezmizí.

Soustavně přitom zmiňujeme, že něco takového si žádná zavedená automobilka nedovolí. Jednoduše proto, že v té chvíli by byla vláčena tiskem a bojkotována zákazníky. Většina výrobců se proto chytá za nos a hledá takové řešení, jež skutečně končí spokojeností daných majitelů. Příkladem za všechny budiž Chevrolet, na který se v několika posledních týdnech sesypala řada stížností. Některým vlastníkům Corvette osmé generace se totiž za jízdy neočekávaně odlétla přední kapota.

Stejně jako v případě Tesly se také tito lidé dočkali od ostatních zastánců amerického supersportu spíše kritiky než pomoci. Jejich problémy byly dokonce i některými dealery shazovány ze stolu s tím, že došlo pouze na jejich chybu, nikoliv na selhání vozu. Vedení Chevroletu, potažmo koncernu General Motors, si to ale nakonec nemyslí. Automobilka našla tak trochu šalamounské řešení, které řeší podstatu věci jen částečně, hlavně pak elektronicky zamezí následkům. Konkrétně Chevy chystá modernizaci softwaru, díky které bude rychlost vozu omezena na 42 km/h, pokud systém zjistí, že přední kapota je uvolněná.

Podle mluvčího GM Daniela Florese se svolávací akce týká 6 661 exemplářů Corvette C8, přičemž pozastaven byl aktuálně i prodej vyrobených vozů - automobilka chce opravit i ty kusy, které teprve čekají na dodání zákazníkům. Je nicméně třeba dodat, že daný krok nebude pro majitele náročný, veškeré modifikace totiž proběhnou online. Týká se to i reakcí auta po zasunutí klíče, kdy dochází k nechtěnému stisknutí tlačítka uvolňujícího přední kapotu.

Modifikace tedy čekají také software tlačítek na ovládání dveří a kapoty přímo v interiéru. Jedná se o rozsáhlejší krok, a proto zatím není jisté, kdy přesně na opravu dojde. Flores v tomto směru uvedl pouze tolik, že „naši technici pracují dnem i nocí, aby dokončili aktualizaci softwaru“. Konkrétní termín však neupřesnil. Pro zákazníky je nicméně podstatné zejména to, že automobilka nehází vinu na ně, ale naopak se k celé záležitosti staví čelem.

Chevrolet přitom takový krok učinil již podruhé, napoprvé automobilka zjistila, že uvolňovací tlačítko v zavazadelníku přestává fungovat deset minut poté, co je vypnutá pohonná jednotka. To znamenalo, že pokud někdo zkusil vlézt dovnitř a zaklapl za sebou víko, nemusel se již dostat ven. Značka proto tlačítko ponechala funkční po celou dobu.


Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona - 1 - Chevrolet Corvette C8 2020 predni kapota videoscreen 01Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona - 2 - Chevrolet Corvette C8 2020 predni kapota videoscreen 02Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona - 3 - Chevrolet Corvette C8 2020 predni kapota videoscreen 03Výrobce levných „amerických Ferrari” nastavil zrcadlo Tesle, ani ten si nedovolí to, co ona - 4 - Chevrolet Corvette C8 2020 predni kapota videoscreen 04
Chevroletům Corvette za jízdy doslova odlétá přední kapota, přičemž původní reakce GM tak trochu připomínala Teslu. Ovšem nyní již automobilka přijala odpovědnost a všem autům modifikuje software. Foto: pinmaniac@Youtube

Zdroj: Chevrolet přes Motor1

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše