Žena Michaela Schumachera v dokumentu promluvila o svém muži, z jejích slov trochu mrazí

Bylo otázkou, co všechno se z nového dokumentu o životě řidičské superstar dozvíme o tom, jak se Schumimu daří. Teď už můžeme říci, že se toho dozvíme možná i více, než jsme si přáli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Žena Michaela Schumachera v dokumentu promluvila o svém muži, z jejích slov trochu mrazí

8.9.2021 | Petr Miler

Žena Michaela Schumachera v dokumentu promluvila o svém muži, z jejích slov trochu mrazí

/

Foto: Hoch Zwei, Getty Images

Bylo otázkou, co všechno se z nového dokumentu o životě řidičské superstar dozvíme o tom, jak se Schumimu daří. Teď už můžeme říci, že se toho dozvíme možná i více, než jsme si přáli.

Letos uplyne smutných osm let od chvíle, kdy svět obletěla šokující zpráva o těžké nehodě sedminásobného mistra světa Formule 1 Michaela Schumachera. Po bezpočtu tuhých bojů o každý mistrovský bod jej nezradila jeho vášeň pro řízení, nýbrž jeho záliba v lyžování. Po vážném poranění hlavy zůstal nejprve dlouho v umělém spánku, ani po probuzení se ale nevrátil do běžného života. A jeho stav zůstává dodnes zahalen pořádným rouchem tajemství.

Příští týden, přesně 15. září, ale Netflix pustí do éteru dokument o Schumacherově životě, který od začátku slibuje část tajemství odkrýt. Při zmínkách o něm vždy varujeme před přílišnými očekáváními - je jasné, že rodina, která se na přípravách filmu podílela, Michaela v jeho současném stavu neukáže, stejně jako „nevysype” informace o jeho zdravotním stavu. Čekali jste tedy spíše něco velmi nekonkrétního, jako třeba rozmazaný záběr pohybující se postavy kdesi v přítmí, nakonec se toho ale zjevně dozvíme více.

Jedním z těch, kteří v dokumentu vystoupí, bude Schumacherova manželka Corrina, dnes už 52letá dáma, která po jeho boku zažila prakticky všechny jeho vzestupy a pády. Může tak vzpomínat skoro na cokoli z Michaelova života od jeho prvních úspěchů v motokárách až po zisk sedmi titulů mistra světa F1. Z jejích úst toho nepochybně uslyšíme hodně, italské zastoupení Netflixu se ale v další upoutávce na film Schumacher rozhodlo pustit ven něco o poznání aktuálnějšího - chvíle, kdy Corrina mluví o Schumim současnou optikou.

„Je jasné, že mi Michael chybí každý den. A nejen mě, chybí i dětem, rodině, jeho otci, každému kolem nás. Každému Michael schází,” říká Corrina Schumacher. Nevědět víc, budete si myslet, že mluví o někom, kdo zemřel, třebaže záhy dodává: „Žijeme spolu v jednom domě, rehabilitujeme spolu a děláme vše tak, aby se Michael cítil dobře a vnímal přítomnost naší rodiny,” uvádí dál.

Neříká tedy nic konkrétního o Michaelově zdraví, člověk ale ani nemusí moc číst mezi řádky, aby pochopil, že Schumi sice je, ale jako by nebyl. Jeho manželka hovoří o tom, že ji velmi chybí a současně říká, že s ním žije v jednom domě. Hovoří o tom, že dělají hodně proto, aby „vnímal přítomnost rodiny”. To vážně nevypadá dobře.

Uvidíme za týden, co dalšího v dokumentu zazní, o mnoho více než toto ale asi nečekejme. Jak praví opět Corrina v téže upoutávce: „Michael nás vždy chránil, teď chráníme my jeho.”


Žena Michaela Schumachera v dokumentu promluvila o svém muži, z jejích slov trochu mrazí - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 02Žena Michaela Schumachera v dokumentu promluvila o svém muži, z jejích slov trochu mrazí - 2 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 01Žena Michaela Schumachera v dokumentu promluvila o svém muži, z jejích slov trochu mrazí - 3 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16
Michael Schumacher si jedno z posledních mocně medializovaných veřejných vystoupení střihl v květnu 2013 na Nürburgringu, tehdy do jeho osudné nehody zbývalo sedm měsíců. Soudě podle aktuálních informací od jeho manželky tím jeho život v podstatě skončil, bohužel. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Netflix Italia

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše