Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen

Nemluvíme o jednom konkrétním autě, ale o nabídce řady ojetin i lepších než těch, které u nás pořídite za ceny okolo 200 tisíc Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen

2.3.2018 | Mirek Mazal | 52 příspěvků

Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nemluvíme o jednom konkrétním autě, ale o nabídce řady ojetin i lepších než těch, které u nás pořídite za ceny okolo 200 tisíc Kč.

Už dříve jsme vícekrát upozorňovali na to, že existuje místo, kde si ojeté škodovky cení na podstatně méně peněz než u nás či v jakékoli jiné okolní zemi. Teď nám to znovu připomněl kolega Matt Kimberley, který si chtěl pořídit praktický, ale rychlý vůz. Jeho původní plány směřovaly k Subaru Legacy, omezená nabídka a vysoká spotřeba ale hrály v neprospěch japonského kombi. A když někdo Mattovi navrhl prohlédnout nabídku ojetých škodovek, novinář okamžitě zjistil, že Legacy je minulost.

Vzhledem k tomu, že to Brit, se ani nedivíme, třebaže jeho pozornost se začala upírat ke druhé generaci Octavie RS, která nás jako nové auto nikdy úplně nebrala. I když Britové škodovky mají rádi a pro českou značku je tamní trh jedním z nejdůležitějších vůbec, jako ojetiny si ceny příliš nedrží. Je to dáno mnoha faktory, zejména celkově jiným vnímáním ojetých aut ze strany Britů, faktem ale je, že i u nás až uctívané modely, které se u nás prodávají i po letech velmi draho, jsou tam k mání za zlomek ceny. A ve skoro nekonečných počtech.

Od Matta nakonec dostala zelenou Škoda Octavia RS druhé generace před faceliftem. Vůz s motorem 2,0 TFSI vyrobený v roce 2006 přesně odpovídal zadání silného motoru a praktické karoserie. Matt si pročetl zkušenosti ostatních majitelů a definitivně se rozhodl k nákupu 12 let staré ojetiny s nájezdem něco přes 81 000 km.

Nekoupil žádný šunt, naopak, vybral opravdu hezký exemplář. Už tak malý nájezd je za 12 let neobvyklý, navíc byla historie auta pečlivě zdokumentována pravidelným servisem - předchozí majitel ctil i časové servisní kontroly, takže v servisu byl celkem desetkrát po asi 8 tisících km. I při osobní prohlídce se auto zdálo být fit. Čistý udržovaný interiér, zachovalý černý lak Black Magic bez poškození a kultivovaný chod motoru jsou dobré známky pro konečnému vysvědčení. Minusové znaménko pro termostat, klínový řemen a vodní pumpu, které budou potřebovat péči, ale nic, co by Matt nevěděl.

Kdyby se takové auto nabízelo v České republice - jakože tu žádné takové neexistuje, nejméně jetou Octavii RS na Sautu z let 2005 až 2007 vidíte níže se 121 120 km a cenou 200 tisíc - stálo by dobrých 250 tisíc Kč. A v Německu se pár lepších kusů s cenovkou kolem čtvrtmilionu cenu najde. Vůz, o kterém hovoříme, byl ale nabízen za 4 500 liber, tedy asi 128 000 Kč. Už to je na naše poměry komicky málo, Mattovi se ale podařilo kvůli zmíněným nedostatkům vyjednat slevu na 4 150 liber, tedy asi 119 000 Kč, přinejmenším polovinu místního standardu.

Říkáte si něco o štěstí a výjimce? Zapomeňte na to, tohle je spíše cena výjimečně vysoká. Podle anglické nabídky se pojízdné Octavie II RS s motorem 2,0 TFSI prodávají od 2 295 liber, což je neuvěřitelných 66 tisíc Kč. A i když budete toužit po nájezdu kolem 100 tisíc km, můžete vybírat za ceny okolo 3 000 liber, tedy asi 85 tisíc Kč. To nejsou trochu jiné ceny, to jsou naprosto nesrovnatelné cifry, opravdu přibližně poloviční než u nás, v Německu, Polsku, kdekoli blízko.

Pokud tedy po takovém autě toužíte, zkuste se zamyslet nad touto cestou. Jistě, není nejkomfortnější - Velká Británie je daleko, takže nákup se prodraží kvůli cestě tam i zpět, navíc vás zřejmě nemine konverze na levostranné řízení, která také nebude zadarmo. Ale ani jedno není komplikace srovnatelná s úsporou snadno 100 tisíc Kč, kterou tato možnost skýtá. Nemluvě o tom, jak široký je v Británii výběr - u nás ve srovnání s tím najdete jen pár „olítaných”, předražených aut.

Pro názornější srovnání jsme vedle sebe postavili dva páry nabídek z České republiky a z Velké Británie. Ty britské jsou mnohem levnější a přesto svými parametry pořád lepší...

Škoda Octavia II RS Combi Velká Británie - 4 150 GBP (119 000 Kč)

Soukromé auto novináře, který si dal záležet na výběru. Místo Subaru Legacy racionálním uvažováním vybral po Octavii. Nájezd ukazuje cca 81 500 km, stav vozu je celkově velmi dobrý.


Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 1 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 01Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 2 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 02Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 3 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 03Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 4 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 04Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 5 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 05

Škoda Octavia II RS kombi Česká republika - 200 000 Kč

V Česku je problém vůbec najít adekvátního soupeře pro srovnání. Jediné kombi s nízkým nájezdem v dobré kondici je stojí rovných 200 000 Kč a ujeté kilometry se zastavily na cifře 121 200 km.

Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 6 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 06Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 7 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 07Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 8 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 08Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 9 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 09Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 10 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 10Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 11 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 11Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 12 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 12Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 13 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 13

Škoda Octavia II RS liftback Velká Británie - 3 400 GBP (97 700 Kč)

Oblíbená modrá verze se dá za průlivem koupit do 100 000 Kč i s relativně malým nájezdem nebo ve zřetelně slušném stavu. Pro lepší srovnatelnost jsme vybrali jeden ojetější a dražší kus, při ceně necelých 98 tisíc Kč má na tachometru 165 000 natočených km.

Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 14 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 14Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 15 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 15Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 16 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 16Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 17 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 17Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 18 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 18Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 19 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 19Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 20 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 20Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 21 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 21

Škoda Octavia II RS liftback Česká republika - 169 000 Kč

Znovu je těžké najít ekvivalent, stejně ojetá auta u nás obvykle vypadají hůře. Přesto i tento vyjde se 159 000 km na skoro 170 tisíc korun.

Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 22 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 22Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 23 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 23Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 24 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 24Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 25 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 25Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 26 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 26Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 27 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 27Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 28 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 28Chcete levnou a hezkou Octavii II RS? Může být vaše i za polovinu českých cen - 29 - Skoda Octavia 2 RS nizke ceny v Anglii 29

Inspirace: Car Throttle, Zdroje: Auto Trader, S Auto poprvé a S Auto podruhé

Mirek Mazal

Diskuze 52 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše