Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor

Pomáhat a chránit nám přijíždí další dvacítka nových Volkswagenů Passat 3,6 FSI vyzbrojených kamerami, radary a pokutovými bloky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor

3.4.2012 | Miro Mihálik | 8 příspěvků

Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pomáhat a chránit nám přijíždí další dvacítka nových Volkswagenů Passat 3,6 FSI vyzbrojených kamerami, radary a pokutovými bloky.

Státní tendr na policejní stíhačky nakonec nepřekvapil a Policie ČR si předevčírem slavnostně odvezla za doprovodu kamer a fotoaparátů dvacítku dalších Volkswagenů Passat 3,6 FSI 4Motion. Původně zdiskreditované výběrové řízení s jasným vítězem prošlo patřičným faceliftem, aby se mohlo přihlásit také několik dalších zájemců. Jak jsme vás ale upozornili, již v lednu jsme získali informace, že to stejně bude ten samý vůz

O transparentnosti tohoto obchodu si jistě uděláte obrázek sami, stejně jako o policii, která zaměnila dohled nad bezpečností za komerční činnost a ani při přebírání těchto aut nezapomněla připomenout, že původní Passaty na sebe vydělaly, čímž bylo řečeno asi všechno. Daňoví poplatníci to zatáhli ze svého a zatáhnou ještě jednou, aby mohlo být prezentováno, že to vlastně nic nestojí.

Zcela v duchu očekávaného jsme se nedočkali klasických policejních aut v oblíbených firemních barvách, které by svou přítomností mohly působit preventivně proti (podle mě těžce minoritní) skupině, která bude jezdit bez rozumu tak či tak. Naopak vybrán byl normální vzhled s maskovanou bradavicí za maskou, aby se hlavně vybralo na těch pokutách (od v zásadě bezproblémové většiny).

Statistiky nehodovosti i počty mrtvých na silnicích vytrvale klesají, načež stát reaguje dalším posilováním represe. Tentokrát by to nemělo být na dálnicích (i když kdo ví, možná to byl jen pokus o úhybný manévr), ale na všech státovkách. Snad si nikdo nedělá iluze, že budou nové Passaty pomáhat a chránit na rizikových úsecích silnic. Klidně se vsadím, že si bílé čepice opět vyhlédnout oblíbená místa někde v polích a mezi stromy, jen pár metrů před nebo za tabulí označující hranice obce.

S novým vybavením v autech půjde pořizovat záznam nejen za jízdy, ale i klasicky, na stojáka, takže pravděpodobnost, že se bude kasírovat občan jedoucí nebezpečných 97 km/h po okresce a riskantních 55 ve vesnici, je zase o něco vyšší. A tak místo toho, aby někdo skutečně pomáhal, lid dostal nové obojky, které zaplatil ze svého a pomocí mediální masáže mu bylo vysvětleno, jak krásně mu sedí. Ale jak pravil filmový klasik - je to marný, je to marný, je to marný...


Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor - 1 - VW Passat R36 2012 01Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor - 2 - VW Passat R36 2012 02Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor - 3 - VW Passat R36 2012 03Policie převzala nové Passaty 3,6 FSI, na tato auta si dávejte pozor - 4 - VW Passat R36 2012 04
Dodavatelem nové flotily Passatů se stala firma Auto Heller. Auta vypadají konfekčně, ale přesto je na silnici poznat půjde.

Miro Mihálik

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše