Tendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete?

Zatím to není oficiální, velmi věrohodný zdroj z policejního prezidia nám ale prozradil, kdo se stal vítězem tendru na nová policejní auta. A nejen to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete?

3.1.2012 | Petr Miler | 17 příspěvků

Tendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatím to není oficiální, velmi věrohodný zdroj z policejního prezidia nám ale prozradil, kdo se stal vítězem tendru na nová policejní auta. A nejen to.

Policie České republiky už v létě vypsala tendr na nová rychlá auta, která by měla měla v jejím arzenálu doplnit nechvalně proslulé Passaty R36. Pro tento záměr jsme od začátku obtížně hledali pochopení, neboť působení těchto policejních vozů považujeme za více nebezpečné než prospěšné. Sama policie nám ale brzy dala do rukou mnohem pádnější argument, proč tento tendr zavrhnout.

Stačilo, aby se ven dostaly podrobné podmínky výběrového řízení a bylo jasné, že i tato státní zakázka bude mít daleko k čestnému soupeření snaživých dodavatelů. Pokud jste tak dosud neučinili, přečtěte si náš zářijový článek na toto téma, který celé tajemství tohoto tendru odkrývá. I když jsou jeho podmínky obecné, jsou postupně nastaveny tak, že se do nich vejde jeden jediný vůz - Volkswagen Passat s nejsilnější motorizací.

Nedlouho poté, co jsme tuto záležitost zveřejnili, proběhlo stejné téma i prakticky všemi významnějšími českými médii a zdálo se, že tendr bude muset být s nepříjemnými následky pro zástupce jeho vyhlašovatele zrušen. To bychom ale museli žít jinde než v České republice, kde ani sebezjevnější průšvih nestačí, aby byly věci uvedeny na pravou míru.

Policie tak záhy pouze pozměnila podmínky zdiskreditovaného tendru, aby se do něj mohli přihlásit i další soutěžící. Již tehdy jsme vyjádřili přesvědčení, že se tím pouze snaží dodat vážnost aktu, který ji již nutně ztratil a pouze si tak zahrát hru na transparentní výběrové řízení, jehož vítěz je beztak předem znám. V tomto duchu se neslo i pozdější oznámení policie, že se do tendru přihlásili čtyři soutěžící. Za takových podmínek přece musí být vše v pořádku...

Dnes, necelé dva měsíce po této události, je „dobojováno”. Přímo policie zatím mlčí, nám se to ale podařilo zjistit od skutečně věrohodného zdroje na prezidiu. Ten potvrdil, že o vítězi tohoto tendru již bylo rozhodnuto. A kdo že vyhrál? Hádejte, můžete jednou. Víme tedy pouze značku vozu, s ohledem na nastavené podmínky je ale jasný i typ. Jde o Volkswagen a tedy logicky i jeho Passat 3,6 FSI 4Motion.

Dále víme, že dodavatel (jakožto firma nám zatím není známý, přímo Volkswagen to jistě nebude) bude totožný jak pro 10 vozidel typu sedan, tak pro 10 kombíků, což nutně být nemusel. Pro měření rychlosti bude u vozidel použita technologie využívající Dopplerova jevu a měření pomocí srovnávání rychlosti ostatních vozů s rychlostí policejního auta. Vozidla pak budou přidělena na oddělení dopravní policie, tedy zřejmě po celé republice, jak se původně předpokládalo.

Už při předchozí zmínce policie o čtyřech podaných nabídkách jsme byli dále přesvědčeni, že ji vedle té nabízející ony předem vybrané Volkswageny tvoří tři další nabídky, jenž v celém divadle dělají pouze „křoví”. Bohužel jsme se nemýlili a vše dopadlo podle očekávání. Jak vidno, zjevně zmanipulovaný tendr lze do „úspěšného” konce dovést i před zraky celé země. Jak asi probíhají ty, o které se nikdo pořádně nezajímá...


Tendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete? - 1 - 075_resizeTendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete? - 2 - 245_resizeTendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete? - 3 - 360_resizeTendr na rychlá policejní auta má svého vítěze. Že ho uhádnete? - 4 - 306_resize
Tři roky po představení policejních Passatů R36 můžeme očekávat podobnou show opět s Passaty, jen o půl generace novějšími a ve verzích 3,6 V6 4Motiron. Je na tom něco špatného? Nutně ne, to by jim ovšem tendr nesměl být od samého počátku ušit na míru...

Petr Miler

Diskuze 17 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše