Reklama

A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu

Off-roady se zvýšeným podvozkem a obřími pneumatikami vypadají hlavně jak masážní prostředek pro ego majitele. Jenže tyhle stroje nezastaví ani vodní živel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu

2.9.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Off-roady se zvýšeným podvozkem a obřími pneumatikami vypadají hlavně jak masážní prostředek pro ego majitele. Jenže tyhle stroje nezastaví ani vodní živel.

O hurikánu Harvey, který sužoval Texas a velkou část Mexického zálivu, jsme se zmiňovali již v souvislosti s patáliemi Cody Cratcheta. Ten je fanouškem BMW, přičemž udělal vše možné i nemožné, aby především dva exempláře M3 E36 uchránil před vodním živlem. To se mu nakonec povedlo, pročež může začít blahořečit pánaboha. Harvey má totiž na kontě desetitisíce domovů a již více než 35 lidských životů.

Mimo to hurikán přinesl nemalé finanční oběti. Jen na obnovu infrastruktury by totiž mělo padnout přes 10 miliard dolarů (cca 218,5 mld. Kč), o dalších zhruba 15 mld. USD (327,8 mld. Kč) přišla místní ekonomika v důsledku uzavření obchodů. To ale zdaleka není konečný účet, dle úřadů by suma potřebná k urovnání všech následků měla činit minimálně 125 miliard dolarů (2,73 bilionu korun).

Ke sčítání škod ale dojde teprve ve chvíli, kdy voda opadne. Ta je aktuálně stále ještě vysoko, na některých místech totiž jen během čtyř dnů napršelo okolo dvou metrů. Tyto oblasti navíc zůstávají pod vodou dosud, pročež představují hrozbu i pro armádní vozidla, která vyrazila místnímu obyvatelstvu na pomoc. Místo toho se však minimálně jedno ponořilo pod hladinu, načež pomoc potřebovali i záchranáři.

Spása přišla z nečekaného zdroje, respektive od lidí, na něž mnozí koukají z patra. I proto, že ve skutečnosti z patra koukají oni. Jde totiž o majitele tzv. monster trucků, tedy obřích náklaďáků, jenž s karoserií velkých pick-upů či SUV párují obří pneumatiky a zvýšené podvozky. Pokud s takovým autem někdo běžně jezdí, je jeho stroj spatřován jen jako zbytná masáž ega. Jenže právě díky zvýšené stavbě zůstávají tyto stroje nad hladinou a i se svými silnými motory mohou jako jedny z mála pokořit i rozběsněný vodní živel.

Že nejde o fabulaci, dokazují vybrané příspěvky níže ze sociálních sítích, mimo jiné od skupiny říkající Rednecks With Paychecks (volně přeloženo Vidláci s šekovými knížkami) na sociální síti Facebook. Ta totiž krátce poté, co hurikán začal běsnit, vyrazila do postižených oblastí, kde pomáhá, jak jen se dá. Kromě záchrany armádních vozidel přitom rozváží potraviny a další zásoby lidem, kteří jsou jinak odříznuti od světa.

Ke své „práci“ přitom užívají ony monster trucky postavené povětšinou na Fordu F-Series či Cadillacu Escalade. Ty přitom disponují nejen obřími pneumatikami, ale také pohonem všech kol či světlou výškou až 120 cm. Není tedy divu, že vláda začala využívat pomoci této skupiny ve velkém a kromě Houstonu jí již vyslala třeba do Port Arthur či Beaumontu...

A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 1 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 01A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 2 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 02A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 3 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 03A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 4 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 04A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 5 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 05
A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 6 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 06A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 7 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 07A pak že jsou k ničemu. Obří trucky při hurikánu Harvey zachraňovaly i armádu - 8 - Monster trucks hurikan Harvey pomoc 08
Obří pick-up trucky a SUV jsou aktuálně pomalu těmi jedinými dopravními prostředky, jenž zvládají průjezd zatopenými oblastmi v Texasu. Z vody tak vytahují i uvízlá armádní vozidla, rozváží potraviny nebo ze zatopených oblastí stahují obyvatele, kteří neměli před živlem jak jinak uprchnout

A post shared by Derrick Lewis (@thebeastufc) on

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše