Reklama

Aston Martin Vantage GT8 v akci zpívá labutí píseň atmosférické V8 s manuálem (video)

Již příští rok dorazí nový Vantage osazený přeplňovaným motorem od AMG. Ten sice bude výkonnější, ale také tišší než současná verze GT8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aston Martin Vantage GT8 v akci zpívá labutí píseň atmosférické V8 s manuálem (video)

11.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Již příští rok dorazí nový Vantage osazený přeplňovaným motorem od AMG. Ten sice bude výkonnější, ale také tišší než současná verze GT8.

Je to možná až neuvěřitelné, ale Aston Martin V8 Vantage byl světu představen již před jedenácti lety. Od té doby jsme se samozřejmě dočkali bezpočtu modernizací, různých variant i verze V12. Stále však máme co do činění s vozem, který můžeme považovat za jednoho z dinosaurů analogového věku. Pod jeho kapotou bije atmosférické srdce, jehož výkon může na zadní kola přenášet manuální převodovka.

Nejinak je tomu u varianty GT8, která je prozatím posledním článkem v evolučním řetězci. Aktuálně se neví, kolik edic ještě Aston Martin pustí do světa, neboť již příští rok by měl světlo světa spatřit nástupce. Ten sice bude i nadále k dostání s manuální převodovkou, nicméně 4,7litrovou atmosférickou jednotku nahradí přeplňovaný čtyřlitr V8 z produkce AMG.

Od novinky lze logicky očekávat vyšší výkon i točivý moment, zároveň ale přijdeme o jeden z nejlépe znějících motorů současnosti. Právě zvuk je přitom tím faktorem, nad nímž se rozplývají naši kolegové z britského Autocaru na novém videu. Během něj se přitom snažili zjistit, zda GT8 může získat titul Nejlepšího auta pro řidiče.

Po stránce jízdní dynamiky Aston Martin jisté šance má, neboť již zmiňovaný osmiválec produkuje 446 koní. Kromě toho kupé prošlo stokilovou dietou, což vyústilo v celkovou hmotnost pouhých 1 510 kilogramů, zrychlení z klidu na stovku za 4,4 sekundy (o čtyři desetiny rychleji než ve standardu) a nejvyšší rychlost 306 km/h.

Aby však GT8 opravdu na danou korunu dosáhlo, muselo by porazit ještě potentnější konkurenci. Tedy Porsche 911 R či Cayman S, Hondu NSX, McLaren 675 LT, BMW M2 či M4 GTS, Ford Focus RS, Nissan GT-R a Ferrari 488 GTB. A bylo to právě prvně jmenované Porsche, které v tomto klání zvítězilo. My jsme se ale chtěli blíže podívat na zoubek jednomu z poražených, ostatně má i své jedinečné přednosti. Třeba v souboji o nejlépe znějící vůz by Aston Martin nejspíše pokořitele nenašel. Nakonec, posuďte sami...

Aston Martin Vantage GT8 v akci zpívá labutí píseň atmosférické V8 s manuálem (video) - 1 - Aston Martin Vantage GT8 akce video 01Aston Martin Vantage GT8 v akci zpívá labutí píseň atmosférické V8 s manuálem (video) - 2 - Aston Martin Vantage GT8 akce video 02Aston Martin Vantage GT8 v akci zpívá labutí píseň atmosférické V8 s manuálem (video) - 3 - Aston Martin Vantage GT8 akce video 03Aston Martin Vantage GT8 v akci zpívá labutí píseň atmosférické V8 s manuálem (video) - 4 - Aston Martin Vantage GT8 akce video 04
Kompaktní sporťák s atmosféricky plněným osmiválcem a manuálem je dnes už výjimečný zjev

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše