Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos

Lapo Elkann je z té potrhlejší větve dědiců Agnelliho impéria. Tento víkend trávil čas ve společnosti alkoholu a drog. Poté mu ovšem došly peníze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos

29.11.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Lapo Elkann je z té potrhlejší větve dědiců Agnelliho impéria. Tento víkend trávil čas ve společnosti alkoholu a drog. Poté mu ovšem došly peníze.

Lapo Elkann je nejmladším vnukem legendárního Gianni Agnelliho, zakladatele italského Fiatu. Mimo to mu v žilách koluje modrá krev a v jeho příbuzenstvu najdeme jen slavné a bohaté. K dispozici má miliardové jmění a čas od času jej využívá k užitečným věcem. Postaral se třeba o zrod tuningové společnosti Garage Italia. Její kreace sice velmi často nestojí nohama, respektive spíše koly na zemi, nicméně nedávno odhalené BMW i3 a i8 byly docela zajímavé.

Obecně je ale Elkann znám spíše svým zhýralým životem. Ten ostatně stojí za jeho odchodem z vedení Fiatu v roce 2005, kdy tento dědic Agnelliho impéria téměř zemřel na předávkování kokainem. Návykovým látkám navzdory tomu zůstal věrný až dodnes, což jej momentálně opětovně přivedlo do hledáčku médií. Elkann byl tento víkend zatčen newyorskou policií, když zkoušel získat výkupné za svůj vlastní únos.

Poněkud tragikomická situace odstartovala ve čtvrtek, kdy Elkann dorazil do New Yorku, kde se přes internet seznámil s devětadvacetiletým mužským společníkem. Dvojice se následně po dva dny věnovala alkoholu, marihuaně a kokainu, než Elkannovi došla hotovost. V té chvíli se potrhlý dědic Fiatu rozhodl nafingovat svůj vlastní únos a rodině vzkázal, že jej drží jakási žena proti jeho vůli a požaduje 10 000 USD (cca 254 tisíc korun), jinak mu „ošklivě ublíží“.

V ten moment byla zalarmována policie, která dvojici zatkla ve chvíli, kdy Elkann a jeho společník mířili pro výkupné. Mužský společník byl následně zproštěn všech obvinění, ve vazbě ale nakonec nezůstal ani Elkann. Na krku má ale předvolání k soudu, kde se ze svého jednání bude muset zodpovídat. Nejspíše přitom bude muset zaplatit tučnou pokutu, do vězení ale asi nepůjde. Nakonec, „obrat” chtěl svou vlastní rodinu a to o částku, která pro nikoho z ní zřejmě nic podstatného neznamená...

Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 1 - Lapo Elkann 01Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 2 - Lapo Elkann 02Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 3 - Lapo Elkann 03Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 4 - Lapo Elkann 04Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 5 - Lapo Elkann 05Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 6 - Lapo Elkann 06Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 7 - Lapo Elkann 07Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 8 - Lapo Elkann 08Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 9 - Lapo Elkann 09Dědice Fiatu zatkla policie, miliardář zkusil nafingovat vlastní únos - 10 - Lapo Elkann 10
Lapo Elkann má na krku další skandál, opět jej z něj nejspíše vysekají rodinní právníci

Zdroj: The Daily Beast

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše