Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Fiat 500 Roadster: šlo by to i úplně bez střechy
21.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Italský koncern na výrobu radikálně vypadající a zcela otevřené pětistovky zatím odvahu nenašel, pomůžou Fiatu studenti milánské polytechniky?
Jeden z hlavních pilířů automobilky Fiat si dnes oficiálně bez střechy nekoupíte. Italové vám sice nabídnou pětistovku jako model C, ale nic jiného než kus plátna z jeho vršku ale nesrolujete. Zdali koncern Fiat-Chrysler na plnohodnotném kabrioletu pracuje, nám není momentálně známo, tato idea ovšem evidentně hlodá v nejedné mysli.
Nově se takto rozpracovaným návrhem pochlubili studenti polytechnického institutu v Miláně, kteří ve spolupráci s designovým studiem Madeindreams navrhli dvojici zajímavě vypadajících vozítek. První z nich se jmenuje 500 Bellavista, což by se dalo volně přeložit jako krásný výhled anebo též nádherný zevnějšek.
Přestože autoři udělali do konceptu původního vozu docela radikální řez, příslušnost k modelové řadě 500 je na první pohled patrná. Ve své prozatím jen počítačové vizualizaci použili přepracovaný přední nárazník, odstranili střechu, změnili úhel předního okna vůči zbytku karoserie a místo zadních sedaček použili dvojici oblouků teoreticky jistě obsahující vystřelovací oblouky.
Pokud by první vůz skutečně vznikl, patrně by díky nějakému kusu skládacího plátna neměl problém ani s jízdou ve špatných klimatických podmínkách, pro druhý s názvem Fiat, anebo spíše Abarth 500 Roadster to ale zcela jistě neplatí. Studenti ve svém popisu sami uvádí, že tohle nekompromisní autíčko je určené spíše do teplejšího podnebí. Místo klasického skla by vpředu odkláněl vzduch jen nízký pás polykarbonátu a o další změnu aerodynamiky by se jistě postaral také nový nárazníky či zakulacená záď. Ačkoli auta velkou šanci na sériovou výrobu nemají, designéři se shodli na tom, že Roadsteru by pod přední kapotou slušela přeplňovaná čtrnáctistovka T-Jet z Abarthu.








Více než studentský projekt za těmito vozy nehledejte, ačkoli to neznamená, že na něčem podobném Fiat nepracuje
Zdroj: Autoblog.it
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
včera
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
28.4.2026
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
28.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Z Masecu se stal CREDITAS Autodrom Brno včera 17:42
- Stav šampionátu WSBK před Balatonem včera 15:30
- Časový program na Balaton Parku včera 10:00
- Zemřel Jacques Cornu 28.4.2026
- Test MotoGP v Jerezu - na čele tři Aprilie 27.4.2026
Nejnovější články
Ani Kaliforňané nekupují elektromobily, pokud jim je z velké části neplatí někdo jiný
před 9 hodinami
Číňané ukazují, co je to China Speed, hotový Freelander ukázali měsíc po konceptu i bez Land Roveru
před 11 hodinami
Podvodníci s pomocí AI vytváří téměř dokonalé iluze dealerství aut. Jeden muž jim za vůz poslal 1,6 milionu, nemá nic
včera
Jedno z nejošklivějších aut posledních let je stále větší propadák. Místo desítek tisíc lidí teď oslovuje 399 lidí měsíčně
včera
VW chce s novým Golfem navázat na jednu ze svých největších legend, jejích kvalit ale stěží dosáhne
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
