Lada XCode odhalila interiér, počítá s automatickou převodovkou

18.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové ruské koncepční SUV dostane do vínku také zajímavě stylizovanou palubní desku či výdechy klimatizace. Technika zřejmě vzejde z Dacie Duster.

Již příští týden nám odstartuje autosalon v Moskvě. Jednou z velkých hvězd ruské motor show se přitom stane koncepční Lada XCode, kterou jsme si již mohli představit na uniknuvším snímku i oficiální upoutávce. Prozatím však šlo pouze o pohled na exteriér, kabina zůstávala dosud zahalena tajemství. Lada se ji ovšem dnes rozhodla poodkrýt.

Pohled shůry nám toho sice prozatím mnoho neřekne, nicméně v jednom ohledu je více než vypovídající. Ruské SUV totiž dostane do vínku automatickou převodovku, jenž nejspíše počítá s otočným ovladačem. V jeho centru pak najdeme displej, který odhaluje zvolený režim - tedy pohon vpřed, vzad, neutrál či parkovací polohu.

Stranou tohoto prvku je patrná dvoudílná palubní deska rozdělená kapličkou přístrojového štítu či uprostřed usazený displej multimediálního systému. Zajímavě stylizované jsou také výdechy klimatizace, sedadla pak nejspíše počítají s koženým čalouněním. To ale v základní výbavě sériového provedení jistě bude chybět.

Na další informace si budeme muset vyčkat do příštího týdne, momentálně tak jen zmíníme jisté spekulace o technice. Ta nejspíše vzejde z Dacie Duster, na jejíž platformě by XCode měl být postaven. Počítat tedy můžeme zejména s atmosférickým benzinovým dvoulitrem a pohonem předních či všech čtyř kol.

Lada XCode odhalila interiér, počítá s automatickou převodovkou - 1 - Lada Xcode Concept interier prvni foto
Lada XCode nově odhalila interiér

Lada XCode odhalila interiér, počítá s automatickou převodovkou - 2 - Lada Xcode Concept prvni foto
Exteriér pak byl odhalen již dříve únikem...

Lada XCode odhalila interiér, počítá s automatickou převodovkou - 3 - Lada Xcode Concept nove foto 01Lada XCode odhalila interiér, počítá s automatickou převodovkou - 4 - Lada Xcode Concept nove foto 02
...či zatmavenou oficiální upoutávkou/small>

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše