Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video)

Mluví se o nich často, ale co jednotlivé úrovně autonomního řízení vlastně znamenají? BMW se rozhodlo nám to ukázal velmi návodně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video)

11.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mluví se o nich často, ale co jednotlivé úrovně autonomního řízení vlastně znamenají? BMW se rozhodlo nám to ukázal velmi návodně.

BMW se sice zdá být v případě elektromobilů, autopilotů či palubních systémů jasně před veškerou srovnatelnou konkurencí, samo ale uvažuje jinak. Své snahy dále se ubírat tímto směrem pak nedeklaruje jen před svými zaměstnanci]], ale i před celým světem. Proto také publikovala nové video, které mapuje jednotlivé úrovně systémů autonomního řízení a zároveň prozrazuje, kdy a s jakou technologií můžeme v případě BMW počítat. Pro nás je přitom aktuálně podstatná úroveň SAE3, která má dorazit do roku 2021 a má umožnit občasné puštění volantu z rukou.

V případě čtvrté úrovně je dle mnichovské automobilky možné chvílemi za volantem i usnout, nicméně stále budete muset být připraveni převzít kontrolu nad vozem za určitých situací či na určitých úsecích silnic. S touto technologií máme počítat po roce 2021, přičemž autopilot bude vycházet z dat posbíraných nejen radary, kamerami a skenery, ale také z rozsáhlé databáze poskytovatele map Here, kterého BMW spoluvlastní.

Přesunout se můžeme k úrovni SAE5, se kterou mnichovští počítají někdy okolo roku 2030. Zde se již bavíme o skutečném plnohodnotném autonomním řízení, kdy se z řidiče stává cestující. Vše přitom bude mít na starosti umělá inteligence, kterou chce BMW v běžném provozu předem vybraných měst testovat již od počátku příští dekády. Působivá prohlášení tak čekejme dříve než za třináct let, tedy, pokud vše půjde podle plánu. Význam jednotlivých úrovní vám na každý pád názorně přiblíží přiložené obrázky či video...


Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 1 - BMW autopilot 2017 videoscreen 01Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 2 - BMW autopilot 2017 videoscreen 02Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 3 - BMW autopilot 2017 videoscreen 03Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 4 - BMW autopilot 2017 videoscreen 04Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 5 - BMW autopilot 2017 videoscreen 05Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 6 - BMW autopilot 2017 videoscreen 06Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 7 - BMW autopilot 2017 videoscreen 07Level 2, 3, 4... Co vlastně znamenají jednotlivé úrovně autonomního řízení? (video) - 8 - BMW autopilot 2017 videoscreen 08
BMW oznámilo, kdy a s jakou úrovní autonomního řízení můžeme počítat

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama