- -

Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG

Třícípá hvězda už za pár dnů plně odhalí svůj vůbec první pick-up. Už na prvních obrázcích toho ale ukazuje až překvapivě hodně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG

22.10.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Třícípá hvězda už za pár dnů plně odhalí svůj vůbec první pick-up. Už na prvních obrázcích toho ale ukazuje až překvapivě hodně.

Není žádným tajemstvím, že Mercedes chystá svůj vlastní pick-up. Mluvit o tom začal už před rokem a půl a krátce na to i upřesnil, že novinka vznikne na základech Nissanu Navara. Letos v březnu jsme se dokonce dozvěděli, že je auto hotové i co všechno nabídne a od té doby jen čekáme na premiéru. A dočkáme se, už brzy.

V úterý 25. října sejme Mercedes na prezentaci ve Stockholmu plachtu z vozu, kterému zatím říká koncept. Nehledejme za tím neschopnost značky postavit sériový model rychleji ani kdovíjaký průzkum reakcí publika, však sériová verze už se testuje v provozu. Berme to spíše jako akt marketingu, postupného prolamování ledů, který ukáže hodně, ale zatím ne zcela vše.

Podobně můžeme hovořit o prvních pořádných upoutávkách, které odhalení předcházejí. Připomínají někdejší poodhalení Škody Kodiaq a i když tolik z dostupných záběrů částí vozu nesložíme, mnohé je jasné. Jednak je zejména z profilu zjevné, že toto auto bude přepracovaná Navara, také je ale zřejmé, že design přesto bude mít daleko k užitkové krabici. Však se podívejte na ony detaily, tohle auto připomíná spíše AMG GT s korbou než sourozence Viana.

Posuďte sami, my jen dodáme, že vůz s pravděpodobným sériovým jménem GLT bude určen hlavně pro Evropu resp. hlavně pro všechny krom USA. To zdánlivě nedává smysl, však jde o největší trh s podobnými auty, potíží tady ale není „neodvaha” Mercedesu postavit se Fordům F-Series a spol. Kamenem úrazu je výroba vozu mimo Spojené státy, která by jej zatížila 25procentní „kuřecí daní“ a učinila by jej buď neprodejným nebo prodělečným.

To ale neznamená, že se jednou nemůžeme „GLT” v USA dočkat - Navara se tam vyrábí a nový Mercedes by teoreticky mohl též. Na další detaily si počkejme, zatím si prohlédněte čerstvě uvolněné obrázky.

Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 1 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 01Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 2 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 02Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 3 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 03Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 4 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 04Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 5 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 05Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 6 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 06Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 7 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 07Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 8 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 08Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 9 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 09Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 10 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 10Mercedes poprvé ukázal svůj pick-up, vypadá jako pracant od AMG - 11 - Mercedes pick-up GLT prvni upoutavky 11
Pick-up Mercedesu ukázal jak svou spřízněnost s Nissanem Navara, tak jeho podstatě atraktivnější tvář

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše