Reklama

Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají?

Pokud vás pohled na flotilu převážně bílých kabrioletů vede k myšlenkám na tuning, jste vedle jak ta jedle. Raději si vzpomeňte na BMW a Alpinu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají?

16.5.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Pokud vás pohled na flotilu převážně bílých kabrioletů vede k myšlenkám na tuning, jste vedle jak ta jedle. Raději si vzpomeňte na BMW a Alpinu.

Luxusní kabriolet s logem Maybachu a dvanáctiválcovým motorem jsme si mohli představit již loni v listopadu. Německá automobilka přitom oznámila, že pro celý svět bude k dispozici 300 exemplářů, z nichž pětasedmdesát zamíří do Spojených států. Dalo se tedy předpokládat, že dva vedle sebe uvidíme jen čirou náhodou a pravděpodobně jen na nějaké exkluzivní přehlídce, jakou je třeba Festival rychlosti v Goodwoodu.

Přesto byl ovšem aktuálně bezpočet, minimálně několik desítek exemplářů Mercedesu-Maybach S 650 Cabriolet nafocen v německém Bottropu. Aut je tolik, že se jich ani nedokážeme dopočítat, minimálně 30 kusů ale fotkách vidíme. Když si vezmeme, že základní cena jednoho činí 300 000 Eur, tedy bezmála 8 milionů Kč, máme před sebou stroje za stovky milionů Kč. A je třeba se ptát, co tu dělají.

Nafoceny byly před sídlem Brabusu, známého to německého úpravce, a tak okamžitě vyvstaly otázky týkající se možného tuningu. Že by ale nějaký úpravce, třebaže jde o Brabus, byl tak sebevědomý, aby si objednal desítky kusů tak drahého a výjimečného modelu a věřil, že jejich modifikovanou verzi prodá? Není tomu tak. Jak se nám podařilo zjistit, k úpravám mimo oficiální program nedojde - místo toho si můžeme ověřit, že vztahy třícípé hvězdy a úpravce jsou provázané na podobné úrovni jako v případě značek BMW a Alpina.

Celou třísetkusovou edici totiž sice vyrobí na svých montážních linkách Mercedes, poté ovšem veškeré exempláře zamíří právě do Bottropu k finálním úpravám. Aktuálně je sice nejisté, co přesně má na svědomí samotná automobilka a co úpravce, nicméně je možné, že Brabus pro třícípou hvězdu připravuje dvanáctiválcový motor naladěný na 630 koní. Stejně tak se ovšem firma může podílet třeba na čalounění interiéru, to už nevíme.

V tomto ohledu ostatně limitovaná edice podléhá jistým pravidlům, kdy venkovní bílý lak je uvnitř kabiny doplněn kombinací barev Porcelain/Yacht Blue. Pokud ovšem sáhnete po červené karoserii v odstínu Zircon Red, lze uvnitř počítat s variací Porcelain/Black. Dále tu pak ještě máme modré provedení Cote d‘Azur Blue, jemuž uvnitř sekundují doplňky a dekory v barvách Porcelain/Saddle Brown.

Kromě těchto unikátních kombinací se všechny kabriolety pyšní speciálními litými koly, řadou chromových detailů či lehce modifikovaným designem. Mechanický základ v podobě Mercedesu S Cabrio ovšem zůstává, kupříkladu takový rozvor na rozdíl od sedanu prodloužen nebyl. Cena ovšem narostla nemalou měrou, v Evropě totiž startuje na zmíněné částce 300 000 Eur (přesně 7,965 milionu korun).

Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 1 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet nove foto 01Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 2 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet nove foto 02
Na parkovišti Brabusu bylo nachytáno bezpočet exemplářů bílého Mercedesu-Maybach S 650 Cabriolet...

Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 3 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 01Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 4 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 02Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 5 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 03Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 6 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 04Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 7 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 05Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 8 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 06Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 9 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 07Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 10 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 08Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 11 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 09
Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 12 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 10Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 13 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 11Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 14 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 12
Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 15 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 13Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 16 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 14Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 17 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 15Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 18 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 16Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 19 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 17Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 20 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 18Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 21 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 19Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 22 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 20Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 23 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 21Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 24 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 22Na parkovišti Brabusu nafotili vzácné Maybachy za stovky milionů. Co tu dělají? - 25 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 23
...přičemž oficiální fotogalerie počítala s červeně zbarveným exemplářem

Zdroj: Mercedes-Benz PassionBlog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše