Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa

Cizinci za západu Evropy si pro ojetá auta do České republiky obvykle nejezdí, nejčastěji kvůli pochybnostem nad předchozí péčí. Když ale potřebujete auto na vožení psa, i Ferrari z ČR zjevně přijde vhod.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa

18.1.2019 | Mirek Mazal

Cizinci za západu Evropy si pro ojetá auta do České republiky obvykle nejezdí, nejčastěji kvůli pochybnostem nad předchozí péčí. Když ale potřebujete auto na vožení psa, i Ferrari z ČR zjevně přijde vhod.

Náhodný kolemjdoucí zachytil na parkovišti u kancelářského komplexu v Maastrichtu Ferrari 599 GTB Fiorano černé barvy. Byl by to jistě zajímavý úlovek tak či onak, však Ferrari 599 běžně člověk pod širým nebem stát nevidí, v tomto případě byl ale ještě výjimečnější. Na první dobrou zaujala registrační značka s červeným pruhem dokladující nedávný vývoz auta z České republiky. Bílé tabulky s černými čísly a rudým znakem vydává příslušný úřad na žádost vlastníka silničního vozidla, pro černé GT si v tomto případě do české kotliny zajel nový majitel až z Nizozemska.

To je samo o sobě neobvyklé, neboť cizinci ze západu běžně v ČR ojetiny nekupují, stejně jako Češi nekupují ojetiny z Ukrajiny a podobně. Typickou je obava o stav daný kvalitou silnic a předchozí péčí, v tomto případě si ale Nizozemec pro Ferrari na východ sjel. A na důvod může poukazovat otevřené okno, které tak nezůstalo omylem.

Za normálních okolností nenechává okno na veřejně přístupném parkovišti otevřené nikdo, natož pak majitel tak drahého vozidla. Fotograf si obešel Ferrari ze všech stran, zvěčnil nezvyklý formát registračních značek, prohlédl tvary maranellského koníka a vydal se prozkoumat interiér, jestli je vše v pořádku.

Nic se neztratilo, okno bylo pootevřené kvůli přítomnosti čtyřnohého miláčka. Na sedadle spolujezdce si trůnil malý bílý pes, kterému se i za současného počasí (v Nizozemsku je přece jen tepleji...) v autě jistě lépe žilo, když do jeho nitra proudil čerstvý vzduch.

Jistá lehkovážnost majitele (otevřené okno, pes s volným polem působnosti v interiéru Ferrari...) možná ukazuje, proč se ojetiny z České republiky neobával. Patrně je to někdo velmi bohatý, kdo si takové auto nepořídil jako něco výjimečného, ale jako vůz dobrý leda tak na běžné ježdění se psem na sedadle. Inu, někdo má a někdo nemá...


Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa - 1 - Ferrari 599 GTB Fiorano se psem uvnitr 01Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa - 2 - Ferrari 599 GTB Fiorano se psem uvnitr 02Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa - 3 - Ferrari 599 GTB Fiorano se psem uvnitr 03Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa - 4 - Ferrari 599 GTB Fiorano se psem uvnitr 04Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa - 5 - Ferrari 599 GTB Fiorano se psem uvnitr 05Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa - 6 - Ferrari 599 GTB Fiorano se psem uvnitr 06
Ojeté Ferrari 599 bylo podle vývozní registrační značky čerstvě vyvezeno z České republiky. V Nizozemsku bude sloužit novému majiteli zjevně i k převozu zvířat

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama