Reklama

Nová sezóna Top Gearu už zná datum svého startu. Vrátí se dřív, než jsme čekali

V případě úspěchu 24. sezóny se BBC nejspíše vrátí k původnímu konceptu a nabídne nám dvě série ročně. Proto letošní start řádně popohnalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová sezóna Top Gearu už zná datum svého startu. Vrátí se dřív, než jsme čekali

14.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

V případě úspěchu 24. sezóny se BBC nejspíše vrátí k původnímu konceptu a nabídne nám dvě série ročně. Proto letošní start řádně popohnalo.

Uplynulo jen pár hodin od chvíle, kdy jsme vám mohli představit nový počin Roryho Reida. Ten se samozřejmě nejvíce proslavil převzetím moderátorských otěží po Clarksonovi a spol., pod křídly BBC se ale pustil i do série internetových kraťasů, jež představují ty nejkrásnější řidičské silničky světa. V článku samotném jsme přitom zaspekulovali také nad návratem Top Gearu, který by dle našeho názoru měl dorazit dříve než minulá sezóna.

Jak jsme naznačili, tak se i stane, ovšem takový kalup jsme skutečně nečekali. BBC oznámilo, že první epizoda 24. série bude premiérově odvysílána již v neděli 5. března. Mezi koncem The Grand Tour a začátkem Top Gearu tedy bude pouhý měsíc, což má nejspíše spojitost nejen s napěchovaným kalendářem Matta LeBlanca, ale možná i s budoucností pořadu.

Vysvětlení je v tomto případě více než prosté - Top Gear v předchozích letech uváděl vždy dvě série ročně. Jinak tomu bylo pouze poslední dva roky, a to kvůli Jeremyho fackovacímu skandálu a následnému střídání stráží. BBC se tedy v případě úspěchu zjevně hodlá k původnímu formátu vrátit, a proto posouvá start „jarní“ série co nejvíce k počátku roku.

Té „podzimní“ se nejspíše letos ještě nedočkáme, vyřešit bude třeba řadu nejasností včetně angažmá LeBlanca. BBC navíc nejspíše počká na ohlasy diváků. Pokud ale budou kladné, pak četnější frekvenci dozajista již nic bránit nebude. Už jen proto, že televizní stanice tak bude moci opětovně naplno vytěžovat svou zlatonosnou slepici.

Více ale již spekulovat nebudeme. Závěrem tak jen dodáme, co můžeme od onoho 5. března na obrazovkách čekat. BBC zmiňuje driftování ve Ferrari FXX K, závod napříč kazachstánskou divočinou či test Astonu Martin DB11 poháněného zcela novým dvanáctiválcem twin-turbo. Dorazí toho ale samozřejmě daleko více, ostatně, mnohé naznačila už první upoutávka.

Nová sezóna Top Gearu už zná datum svého startu. Vrátí se dřív, než jsme čekali - 1 - Top Gear S24 avizo 01Nová sezóna Top Gearu už zná datum svého startu. Vrátí se dřív, než jsme čekali - 2 - Top Gear S24 avizo 02Nová sezóna Top Gearu už zná datum svého startu. Vrátí se dřív, než jsme čekali - 3 - Top Gear S24 avizo 03Nová sezóna Top Gearu už zná datum svého startu. Vrátí se dřív, než jsme čekali - 4 - Top Gear S24 avizo 04
Nová sezóna Top Gearu začne již brzy. A slibuje podstatně zajímavější podívanou, než ta loňská

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše