Opel poprvé ukázal svého konkurenta Škody Kodiaq, říká mu Grandland X

Nové SUV vzejde ze spolupráce Opelu a Peugeotu, proto se objeví tak trochu z ničeho nic. Má to být relativně velké SUV stojící na menších základech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel poprvé ukázal svého konkurenta Škody Kodiaq, říká mu Grandland X

17.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové SUV vzejde ze spolupráce Opelu a Peugeotu, proto se objeví tak trochu z ničeho nic. Má to být relativně velké SUV stojící na menších základech.

Německá automobilka nedávno ohlásila hned sedm novinek, s nimiž máme počítat v příštím roce. Hned tři z nich se ovšem týkají nové generace Opelu Insignia, až tak velká expanze to tedy nebude. Neznamená to ovšem, že by značka nevyrukovala ani se zcela ryzími novinkami. Jednou z nich bude menší SUV Crossland X, tou druhou pak větší SUV nazvané Grandland X. Právě tento model se přitom aktuálně ukázal na první oficiální fotce a neoficiálních ilustracích.

Novinka otevřeně hodlá konkurovat Škodě Kodiaq, pročež asi nepřekvapí, že se mluví o třech řadách sedadel. Je však otázkou, zda je skutečně dostaneme. Opel totiž oficiálně nic takového nepotvrdil. Navíc Grandland X vznikl ve spolupráci s Peugeotem, který na základě společného projektu vyrobil druhou generaci SUV 3008, jen pětimístného vozu. To většímu množství sedadel v Opelu příliš nenahrává, opačné možnosti je ale pro změnu nakloněn fakt, že Grandland X původně vznikl jako nástupce Opelu Zafira. A ten až se sedmi místy k dispozici je. I Grandland tedy mohl být vyvíjen s tímto cílem, i když nyní víme, že Zafira zůstane v nabídce i v budoucnosti.

Nic bližšího Opel momentálně nezveřejnil, spekulovat tak můžeme i o premiéře. Živý debut lze ale velmi pravděpodobně čekat buď v březnu v Ženevě nebo na brzce podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Do prodeje se tak nový Grandland X dostane nejspíše ještě příští rok. Ceny lze odvodit od spřízněného Peugeotu 3008, startovat se tedy bude někde nad půl milionem korun.


Opel poprvé ukázal svého konkurenta Škody Kodiaq, říká mu Grandland X - 1 - Opel Grandland X prvni foto 01Opel poprvé ukázal svého konkurenta Škody Kodiaq, říká mu Grandland X - 2 - Opel Grandland X prvni foto 02
První oficiální foto nový Opel Grandland X příliš neodhalilo...

Opel poprvé ukázal svého konkurenta Škody Kodiaq, říká mu Grandland X - 3 - Opel Grandland X ilustrace prvni 01Opel poprvé ukázal svého konkurenta Škody Kodiaq, říká mu Grandland X - 4 - Opel Grandland X ilustrace prvni 02
...neoficiální ilustrace jsou ale již o řád sdílnější

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama