Reklama

Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc

Neuvěřitelné podoby nabývá místo, kde je skladována velká část vozů zničených záplavami, které následovaly řádění hurikánů Harvey a Irma.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc

20.10.2017 | Petr Miler | 2 příspěvky

Neuvěřitelné podoby nabývá místo, kde je skladována velká část vozů zničených záplavami, které následovaly řádění hurikánů Harvey a Irma.

Na uplynulé léto nebudou v některých částech Střední a Severní Ameriky vzpomínat vůbec rádi. Právě těmito místy se prohnaly dva ničivé hurikány, které byly následovány ještě ničivějšími povodněmi. Slitování neměly s nikým a ničím a auta patřila mezi jejich časté oběti - dotčen jim byl až 1 milion aut a mezi nimi vše od dekády starých strojů až po úplně nové vozy, které ani nevyjely.

Pochopitelně, taková auta se zásahem hurikánu či následujících záplav nevypařila z povrchu zemského, byla jím „jen” poničena za hranici použitelnosti a ekonomicky ospravedlnitelného návratu mezi „živé”. Spoustu z nich musí prohlédnout likvidátoři pojišťoven a rozhodnout o jejich dalším osudu, což není dost dobře možné za situace, kdy stojí na ulici. Zasažené vozy jsou tak postupně sváženy na několik málo improvizovaných pohřebišť a areál závodiště Royal Purple Raceway v Texasu je tím největším z nich.

Už jsme vám jej ukazovali dříve, auta jsou sem ale svážena dál a dál. Zpočátku jich tu byly nízké desetitisíce, teď už se jejich počet blíží ke stovce tisíc. To je neuvěřitelné kvantum aut soustředěné na jedno místo, které jsme zatím mohli vidět jen z dílčích pohledů. Larry Field, který se živí jako profesionální fotograf prodejců realit a obvykle tedy fotí domy, ale vzal jeden ze svých dronů a Royal Purple Raceway v jejím současném stavu nasnímal z opravdu velké výšky. A teprve to dovoluje vidět onu „autokalypsu” v celé její ohromnosti.

Závodiště je dnes už napěchované auty k prasknutí a zaplněna je už i řada přilehlých ploch určených k témuž. Tyhle záběry berou dech, je to skoro 100 tisíc aut napěchovaných na pár centimetrech obrazovky před vašimi zraky. A jak prozradí bližší záběry, všechna jsou bohužel zničená... Podívejte se na to sami a doufejte spolu s námi, že se podobná katastrofa nebude hned tak opakovat.

Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 1 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 01Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 2 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 02Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 3 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 03Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 4 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 04Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 5 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 05Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 6 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 06Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc - 7 - Royal Purple Raceway auta vytopena nove 2017 rijen 07
Neskutečné věci odhalují aktuální pohledy na Royal Purple Raceway - vytopených aut je tu na malém prostoru obrovské množství

Zdroje: CBS Miami, Larry Field Photography

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama