Reklama

Rus dostal pokutu za špatné parkování, když stál v dopravní zácpě. Musel ji zaplatit

Jsou věci, které se jen těžko mohou stát jinde než v Rusku. Že řidič stojí v zácpě, tam zjevně policii nezajímá - však stojí tam, kde nemá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rus dostal pokutu za špatné parkování, když stál v dopravní zácpě. Musel ji zaplatit

3.2.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Jsou věci, které se jen těžko mohou stát jinde než v Rusku. Že řidič stojí v zácpě, tam zjevně policii nezajímá - však stojí tam, kde nemá.

Ruský velký bratr sleduje všechno kolem sebe, někdy až moc horlivě. Nebojte se, nepodlehli jsme ruskému vlivu, tímto dvojsmyslem označujeme hlídání dopravy policejními kamerami, které zaznamenávají provoz v Moskvě. Automatická zařízení fotí určité chování řidičů jako podklad pro udělování pokut. Někdy se ale automatika splete, nedůsledný komisař si neověří skutečnost a ve výsledku udělí pokutu za přestupek, který se nestal.

Své o tom ví řidič černého VW Touareg, kterému přišlo oznámení o spáchání přestupku „honorovaného” pokutou 3 000 rublů (asi 1 080 Kč). Měl stát na místě, kde je to zakázáno, což technicky vzato stál. Problém je ale v tom, že stále seděl za volantem a stát na jednom místě neměl v úmyslu - na dané ulici byla zácpa a nemohl se hnout z místa. Vůz stojící na zakázaném místě zaznamenal automatický systém a inspektoři neváhali za porušení předpisů stanovit trest. Podle nich motorista nikam nejel, jen zaparkoval na špatném místě, a to si říká o postih.

Moskvan Arsen Mirabjan tak dostal dopis s oznámením a výzvou k úhradě částky. Logicky nevěřil vlastním očím a s podporou komunity Blue Pairs se začal obhajovat s důkazy v ruce. „Jel jsem v dopravní zácpě před semafory podél středového pruhu. Na fotografii můžete vidět, jak auto jede dopředu, šipka je na cestě dopředu,“ upozorňuje na své bezproblémové chování postižený prostřednictvím komunity.

Incident se ale odehrál těsně před Vánocemi a lhůta na odvolání byla stanovena 10 dnů. To je poměrně šibeniční termín a „protože bylo před novým rokem a úřad chtěl více důkazů, Arsen už rozhodnutí nedokázal zvrátit a musel zaplatit,“ říkají k věci aktivisté z Blue Pairs. Proti Rusovi se sešly kamery, úřady, čas a také jeho pomalejší postup. Přesto lze těžko chápat, že se úřady tak snadno smíří s udělením pokuty za přestupek, který se vůbec nestal...

Rus dostal pokutu za špatné parkování, když stál v dopravní zácpě. Musel ji zaplatit - 1 - Rus dostal pokutu za udajne parkovani v zacpe 01
Rus dostal flastr za údajné parkování v dopravní zácpě. Moskva je kolonami proslulá, s tímto přístupem by si městský rozpočet řádně přilepšil. Na obrázku důkaz o pohybu auta, kterým se snažil hájit

Zdroj: Синие Ведёрки@Facebook

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama