Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Sériový Lexus NX na prvních oficiálních fotkách, postavit se chce i Range Roveru Evoque
4.4.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Malý japonský crossover očividně nechce být jen stylový, ale také všehoschopný. Do výroby dorazí s novým benzinovým turbomotorem.
Produkční verze Lexusu LF-NX byla jedním z těch automobilů, které jsme očekávali na letošní Ženevě. A to především kvůli přítomnosti nového přeplňovaného benzinového čtyřválce, který se skrývá v jeho útrobách. Japonská automobilka je totiž známa svým odporem k dieselům a daný turbomotor by tak alespoň mohla prezentovat jako jejich výrazného konkurenta. Nakonec se tak ale nestalo, díky čemuž si na premiéru musíme počkat ještě lehce přes dva týdny do zahájení autosalonu v Pekingu.
První snímky přitom naznačují, že vzhled nebude ostrý jako břitva, ale lehce otupí. To ostatně již naznačilo první uniknuvší foto. Zadní blatníky tedy nebudou extrémně vystouplé, zatímco vpředu se objeví trochu konvenčnější světla a méně komplikovaný nárazník. Přesto všechno se ale zdá, že nový Lexus bude budit pozornost, kdekoliv se ukáže. Zvláště pak ve verzi F Sport, o které sice prozatím nepadlo oficiálně ani slovo, ale na jejíž existenci se dá pomalu vsadit.
Na další informace si již budeme muset počkat do zmiňovaného Pekingu, na závěr tak snad jen lze zmínit velké naděje, jež jsou s novinkou spojeny. Lexus NX, který se v rámci nabídky zařadí pod RX, by se totiž měl stát nejprodávanějším modelem automobilky. Postavit se tak nechce jen domácímu Nissanu Juke, ale rovněž i evropským rivalům v podobě Audi Q5, BMW X3 nebo dokonce Range Roveru Evoque. Jsme tedy zvědavi, zda kromě výborné ovladatelnosti lze čekat i terénní schopnosti.

První oficiální snímky produkčního Lexusu NX...
...naznačují, že dříve uniknuvší fotka byla autentická
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
17.6.2026
Nejnovější články
Většina nejvyššího vedení VW už přiznává, že firma bojuje o přežití, volá po radikálních změnách
včera
Šéf FIA potvrzuje: F1 dostanou zpět motory V8 bez turba, ostře se opřel do absurdní složitosti dnešních pohonů aut
včera
Těsně před krachem Saabu mělo firmu zachránit tohle auto. Přišlo už moc pozdě, 1 z pouhých 19 vyrobených kusů špičkové verze je teď k mání
včera
Mechanikovi se dostalo do rukou čínské auto s nájezdem 493 tisíc km. Popsal, v jakém je po takovém zápřahu stavu, co se na něm pokazilo
včera
Ford teď ničí jeden nový motor denně v každé továrně a myslí si, že tím něčemu pomáhá
včera
Živá témata na fóru
- Onboard videa 06.18. 21:34 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.18. 18:40 - pavproch
- Ford obecně 06.18. 18:16 - Stepan
- Škoda Auto obecně 06.17. 22:44 - mattonecz
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 06.17. 14:58 - pavproch
- IT poradna 06.17. 06:12 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.16. 15:09 - pavproch
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.16. 12:12 - mattonecz
