- -

Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video)

Již pohled na technické parametry se zdá, že hot hatch Fordu tady nebude až tak hot. Nadvláda těžkého SUV je ale v praxi ohromující.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video)

9.11.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Již pohled na technické parametry se zdá, že hot hatch Fordu tady nebude až tak hot. Nadvláda těžkého SUV je ale v praxi ohromující.

Již od svého příchodu je Bentley Bentayga titulováno jako nejrychlejší SUV světa. Této pověsti nezůstává nic dlužno, pročež na sprintech snadno ukáže záda i Range Roveru SVA. Kromě toho nijak výrazně nezaostává ani za nejrychlejšími supersporty světa. Nové klání pak britský křižník staví na startovní čáru s Fordem Focus RS, který je dnes jedním z nejvýkonnějších a nejrychlejších hot hatchů.

Pravdou je, že na jedné máme „jen“ 350 koní a na druhé 608, jenže Ford je oproti SUV skutečným drobečkem, neboť váží pouze 1 599 kilogramů, tedy prakticky o tunu méně než Bentayga. Stejně jako Bentley se přitom chlubí pohonem všech kol, slabým soupeřem tedy nakonec není - chybějících 258 koní Fordu je procentuelně prakticky totéž, co přebývající tuna Bentley.

Jenže tento fakt dává najevo jen při sprintu na 50 km/h - tehdy zvládá SUV porazit alespoň o desetinu. Pak už se ale začne projevovat brutální síla 900Nm dvanáctiválce, pročež metu 160 km/h Focus RS pokoří již o podstatné 3,1 sekundy později. Podobně je na tom výsledek kilometrového sprintu a ještě je třeba připomenout, že krok nedokáže držet ani v případě maximálky, jenž u Bentley vrcholí na 301 km/h.

Móda výkonných a rychlých SUV tedy v případě Bentley nabrala opravdu extrémních podob. Tak extrémních, jako jeho cena...

Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 1 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 01Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 2 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 02Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 3 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 03Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 4 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 04Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 5 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 05Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 6 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 06Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 7 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 07Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 8 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 08Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 9 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 09Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 10 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 10Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 11 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 11Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 12 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 12Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 13 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 13Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 14 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 14Sprint Fordu Focus RS a Bentley Bentayga má překvapivě drtivý výsledek (video) - 15 - Bentley Bentayga vs Ford Focus RS drag video 15
Souboj Davida a Goliáše někdy dopadne jinak, než naznačují historické zkušenosti z podobných soubojů - tady David dostal pořádně na frak

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše