- -

Sprint Bentley Bentayga a Range Roveru SVA vyjeví až překvapivou nadvládu (video)

Souboj dvou britských SUV se dal očekávat, dlouho jej ale nikdo nerealizoval. Nyní je konečně tady a rozdíl v cíli mezi „BB“ a „RR“ aź zarazı.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Sprint Bentley Bentayga a Range Roveru SVA vyjeví až překvapivou nadvládu (video)

1.11.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Souboj dvou britských SUV se dal očekávat, dlouho jej ale nikdo nerealizoval. Nyní je konečně tady a rozdíl v cíli mezi „BB“ a „RR“ aź zarazı.

Bentley již dlouho před příchodem Bentaygy prohlašovalo, že její první SUV bude absolutním králem ve všech ohledech. Reálné provedení těmto slovům nezůstalo nic dlužno, neboť do prodeje zprvu dorazilo pouze s šestilitrovým dvanáctiválcem o výkonu 608 koní. Díky tomu Bentayga zvládá zrychlit z klidu na stovku za 4,1 sekundy, nejvyšší rychlost pak vrcholí na hodnotě 301 km/h. Mimo to cestující mohou počítat s komfortem a luxusem na palubě, za který je ovšem třeba zaplatit.

Daná fakta jsou samozřejmě již delší dobu známa, kupodivu však dosud ještě nedošlo na přímý souboj s tou nejbližší konkurencí. Tou je Range Rover SVAutobiography, který se až do příchodu Bentley Bentayga chlubil titulem „král mezi SUV“. Může ale korunu nosit i nadále? Na to se podívali pánové z britského Auto Expressu. Ti oba vozy postavili na startovní čáru závodu ve sprintu.

Dvojité „R“ do klání vstupovalo jako papírově slabší soupeř, ale jen o trochu. O jeho pohon se stará pětilitrový osmiválec naladěný na 510 koní a byť je Range Rover těžší než Bentley Bentayga, rozdíl je jen 13 kilogramů. Zdá se tedy, že bychom tu měli mít vcelku vyrovnaný souboj, stopky ale svědčí o jiném výsledku.

I přes prohru by testeři jako vlastenci dali nakonec přednost Range Roveru. To je možná překvapivé, neboť i Bentayga se pyšní britským rodokmenem. Její odpůrci však naznačují, že jde o pouhé pozlátko. Ve skutečnosti tu totiž prý máme pouze německou vizi toho, jak by asi britské SUV mělo vypadat. A s tím se řada lidí nechce srovnat.

Je ale třeba dodat, že Bentley si z negativní kritiky nemusí nic dělat. Objednávková kniha je plná na několik měsíců dopředu, což je stav, který ještě umocní nedávno odhalené dieselové provedení. K tomu nyní můžeme přihodit korunu získanou ve sprintech, která modelu Bentayga jistě chvíli zůstane - ohrozit jej totiž mohou jen chystaní koncernoví sourozenci stojící na stejných základech. Tedy nové Porsche Cayenne a Lamborghini Urus.

Sprint Bentley Bentayga a Range Roveru SVA vyjeví až překvapivou nadvládu (video) - 1 - Bentley Bentayga vs Range Rover sprint videoscreen 01Sprint Bentley Bentayga a Range Roveru SVA vyjeví až překvapivou nadvládu (video) - 2 - Bentley Bentayga vs Range Rover sprint videoscreen 02
„BB“ a „RR“ si to rozdaly ve sprintu. Výsledek se přitom dal očekávat, reálný rozdil je ale obrovský

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama