Reklama

Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického

Vrak auta není zrovna věc, do jejíhož uměleckého ztvárnění by se lidé běžně pouštěli. Americký sochař to ale udělal a získal si postupně pozornost celého světa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického

3.7.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Vrak auta není zrovna věc, do jejíhož uměleckého ztvárnění by se lidé běžně pouštěli. Americký sochař to ale udělal a získal si postupně pozornost celého světa.

Pro většinu lidí je autonehoda něčím negativním, něčím, co by v ideálním světě vůbec nemělo existovat. Americký umělec Jordan Griska si ovšem z autonehody Mercedesu S 550 W221 udělal téma pro jednu ze svých skulptur. Nazval ji jednoduše „Wreck”, tedy „Vrak”.

Nedíváme se na skutečné auto polepené zrcadly a inspirací či základem nebyla ani jedna konkrétní nehoda zrovna Mercedesu třídy S. Griska vzal automobil a obrázky nabouraných aut z internetu, a všechno spojil v jeden celek. Pak nechal vyřezat různě velké kousky leštěné nerezové oceli a pečlivě je spojil dohromady.

Toto dílo podle některých úspěšně propojuje a zároveň staví do ostrého kontrastu život na luxusním obláčku a realitu dopravních nehod, jejichž riziko podstupují úplně všichni, ať jezdí starým Polem ve verzi „holobyt” nebo luxusním Mercedesem.

Griskovi chvíli trvalo, než dostal své dílo do širšího povědomí a teď ho chceme ukázat i my vám. Skrývá se v něm cosi magického co dokáže upoutat pozornost, třebaže věc jako „socha vraku” zní na první pohled dost nezajímavě. Nakonec, posuďte sami...

Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 1 - vrak jordan griska 01Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 2 - vrak jordan griska 02Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 3 - vrak jordan griska 03Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 4 - vrak jordan griska 04Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 5 - vrak jordan griska 05Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 6 - vrak jordan griska 06Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 7 - vrak jordan griska 07Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 8 - vrak jordan griska 08Umělec stvořil sochu vraku luxusního Mercedesu, je v ní cosi magického - 9 - vrak jordan griska 09
„Vrak” Jordana Grisky je založen na tvarech Mercedesu S W221, dokáže zaujmout

Zdroj: Designboom

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše