- -

Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu

V bílé barvě se tváří jako beránek, ani její nevinný háv ale nedokáže skrýt, že tady se vizuální agresivitou nešetřilo. A technika by za ní neměla zaostat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu

4.3.2017 | Petr Miler | 14 příspěvků

V bílé barvě se tváří jako beránek, ani její nevinný háv ale nedokáže skrýt, že tady se vizuální agresivitou nešetřilo. A technika by za ní neměla zaostat.

O aktuální Hondě Civic Type R stále můžeme hovořit jako o novém autě, však od našeho prvního testu neuběhly ani dva roky a to jsme za ním museli vyrazit kamsi na slovensko-maďarsko-rakouské pomezí. Přesto Honda už loni ukázala koncept dalšího Type R, který vychází z desáté generace standardního Civicu. Za těchto okolností se pochopitelně nabízí otázka, jak moc bude novinka opravdu nová, alespoň po technické stránce. Dosavadní spekulace naznačují, že ne zase tak moc, na toto téma vám dnes ale nového neřekneme zhola nic.

Co vám ovšem předestřít můžeme, je vzhled nové Hondy Civic Type R. Ta bude jednou z novinek ženevského autosalonu, na její odhalení ale až do oficiální premiéry čekat nebudeme. Z ne zcela jasného zdroje se dostaly ven první snímky sériového provedení, které sice nejsou dokonale kvalitní, i tak ale jasně ukazují, co očekávat - prakticky totéž, co u konceptu.

Jestli je to dobře nebo ne, posuďte sami, agresivita ale z tohoto provedení stříká metry na všechny strany. Snad u něj všechny ty naznačené vstupy a výdechy chladícího vzduchu nebudou falešné jako u standardních verzí, oproti konceptu tu ale vážně najdeme jen minimum změn - bílá barva místo šedé, viditelný a tedy jistě i hotový interiér, prostřední z třech (sic) zadních koncovek výfuku bez červené barvy a černé prvky z plastu místo karbonu. To bude vše, jinak je to stále ten samý ministr války na kolech.

V útrobách čekejme do značné míry totéž, co dnes - dvoulitrové turbo s výkonem posunutým dále za hranici 300 koní, pouze manuální řazení a poháněnou přední osu s chytrým samosvorem. Co dál? Čas ukáže a bude to krátký čas - letošní Ženeva začíná už v úterý...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 1 - Honda Civic Type R 2017 unik prvni 01Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 2 - Honda Civic Type R 2017 unik prvni 02
Nový Civic Type R byl v sériové verzi odhalen dvojicí uniklých fotek omezené kvality...

Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 3 - Honda Civic Type R Concept zive 01Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 4 - Honda Civic Type R Concept zive 02Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 5 - Honda Civic Type R Concept zive 03Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 6 - Honda Civic Type R Concept zive 04Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 7 - Honda Civic Type R Concept zive 05Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 8 - Honda Civic Type R Concept zive 06Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 9 - Honda Civic Type R Concept zive 07Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 10 - Honda Civic Type R Concept zive 08Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 11 - Honda Civic Type R Concept zive 09Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 12 - Honda Civic Type R Concept zive 10Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 13 - Honda Civic Type R Concept zive 11Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 14 - Honda Civic Type R Concept zive 12Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 15 - Honda Civic Type R Concept zive 13Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 16 - Honda Civic Type R Concept zive 14Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 17 - Honda Civic Type R Concept zive 15Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 18 - Honda Civic Type R Concept zive 16Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 19 - Honda Civic Type R Concept zive 17Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 20 - Honda Civic Type R Concept zive 18Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 21 - Honda Civic Type R Concept zive 19Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 22 - Honda Civic Type R Concept zive 20Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 23 - Honda Civic Type R Concept zive 21Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 24 - Honda Civic Type R Concept zive 22Unikly první fotky sériové verze Hondy Civic Type R, z agrese neubere ani trochu - 25 - Honda Civic Type R Concept zive 23
...i ty ale jasně ukazují, že sériovou verzi a koncept Type R propast dělit nebude

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama