Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven

Zní to zvláštně, ale všechno má své důvody. Cenné Ferrari 250 GT PF Coupé mělo být renovováno už dávno, v rukou restaurátorů je až nyní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven

7.7.2019 | Petr Miler

Zní to zvláštně, ale všechno má své důvody. Cenné Ferrari 250 GT PF Coupé mělo být renovováno už dávno, v rukou restaurátorů je až nyní.

Občas se najde auto stojící opuštěné někde v garáži nebo ve stodole. Čas od času se objeví i zprávy o tom, že nějaký vůz byl nalezen na zahradě a měli jsme tu i případ, kdy byl odložen a následně objeven v lese. Nález auta v bytě v prvním patře je ale i v rámci četnosti podobných zpráv posledních let novinka. Přesně to se ale stalo, konkrétně v Západním Holywoodu, kde majitel tamního domu použil jeden z jeho bytů jako garáž pro dosti neobyčejné auto.

Tento příběh vypráví právník majitele, který se o voze dozvěděl v podstatě náhodou. Není to tedy tak, že by o autě nikdo nevěděl, o jeho neobvyklé lokaci ale byl zpraven pouze majitel sám a jeho manželka. Právě ta se o něm před právníkem svého času zmínila, nic dalšího z toho ale nebylo. Klient víc sdílný nebyl a právník mohl hloubku bizarnosti této věci poznat až ve chvíli, kdy jeho klient odcházel do důchodu. Tehdy všechno prodával, aby se odstěhoval mimo Kalifornii a až v tu chvíli vzal právníka do onoho bytu. Tomu spadla čelist - spatřil Ferrari 250 GT PF Coupé.

Do onoho bytu v prvním patře se vůz dostal někdy roku 1985, protože klient chtěl začít pracovat na renovaci a tohle viděl jako nejbezpečnější variantu - Holywood tehdy údajně byla drsnější část města, takže přízemí nebylo vhodné. Vyřízl tedy část vnější stěny, uchytil ji na panty a auto dovnitř vyvezl na speciálních rampách.

Auto postavil dovnitř, odmontoval kola a vůz nechal stát na „kozách”, které připevnil drátem k vozu - to aby vůz nesklouzl při případném zemětřesení. A pustil se do práce. Cokoliv na své Ferrari koupil, zadokumentoval, a tak je k vozu celkem 13 cm tlustá složka papírů a účtů. Třeba za silentbloky převodovky z roku 1990.

Klient nechal zrenovovat motor, ale nenamontoval ho zpátky do auta, uložil ho do kouta. Bylo to před lety, ale od té doby v něm stěží byl benzín. Stejně tak byla zrenovována kola a spousta dalších věcí je buď nových, nebo repasovaných.

Nedlouho poté, co právník vůz spatřil, ho od klienta koupil. Ten měl stále schované plány, jak vyrobil onu otvírací zeď - prý to byl člověk, který nikdy nic nevyhodil. Vytažení auta byla práce na celý den, ona zeď byla pořád zeď - bylo potřeba vyřezat pěnu, kterou byly utěsněny škvíry. Panty ale pořád fungovaly, takže se zeď otevřela a auto po těch samých rampách, po kterých kdysi vjelo dovnitř, bylo spuštěno ven. Stalo se tak bez motoru a s nefunkčními brzdami, takže to musel být adrenalinový zážitek.

Odtamtud vůz putoval do servisu právníkova kamaráda, který se specializuje na renovace vozů Ferrari. Na něm je nyní auto dáváno dohromady. A co se s ním stane, až bude kompletní? „Uvidíme, jak bude vypadat trh. Dnes, když něco zrenovujete pořádně, moc na tom při prodeji nevyděláte. A myslím, že do té doby se do toho auta zamiluju a nechám si ho. Mám dojem, že to se stane v každém případě,” uzavírá právník, současný a třetí majitel tohoto Ferrari. Vskutku pozoruhodného vozu s pozoruhodným životním příběhem, však se podívejte, kde strávil skoro 32 let.


Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 1 - ferrari 250gt v byte holywood 01Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 2 - ferrari 250gt v byte holywood 02Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 3 - ferrari 250gt v byte holywood 03Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 4 - ferrari 250gt v byte holywood 04Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 5 - ferrari 250gt v byte holywood 05Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 6 - ferrari 250gt v byte holywood 06Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 7 - ferrari 250gt v byte holywood 07Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 8 - ferrari 250gt v byte holywood 08Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 9 - ferrari 250gt v byte holywood 09Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 10 - ferrari 250gt v byte holywood 10Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 11 - ferrari 250gt v byte holywood 11Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 12 - ferrari 250gt v byte holywood 12Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 13 - ferrari 250gt v byte holywood 13Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 14 - ferrari 250gt v byte holywood 14Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 15 - ferrari 250gt v byte holywood 15Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 16 - ferrari 250gt v byte holywood 16Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 17 - ferrari 250gt v byte holywood 17Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 18 - ferrari 250gt v byte holywood 18Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 19 - ferrari 250gt v byte holywood 19Majitel nechal stát Ferrari v bytě v prvním patře, až po 32 letech se zase dostalo ven - 20 - ferrari 250gt v byte holywood 20
Byt byl shledán bezpečnější garáže. Renovace nebyla za dekády dokončena, teď konečně probíhá na plné obrátky

Zdroj: Petrolicious

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama