Reklama

Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat

Je to nejstarší zákazník Tesly vůbec a Model 3 opravdu sám řídí. Muž s pozoruhodnou minulostí nejlépe dokazuje, že láska k autům kvete v každém věku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat

31.5.2018 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Je to nejstarší zákazník Tesly vůbec a Model 3 opravdu sám řídí. Muž s pozoruhodnou minulostí nejlépe dokazuje, že láska k autům kvete v každém věku.

Walt Mordenti žije v San Francisku. Loni, jen pár hodin před Štědrým dnem si převzal svou červenou Teslu Model 3 s výrobním číslem 001388, až teď se ale dozvídáme, že z něj sympatický vánoční dárek udělal nejstaršího majitele tohoto vozu. Pan Mordenti se narodil v roce 1921, už ve čtrnácti letech začal pracovat v autoservisu. Od té doby propadl kouzlu motoristického prostředí a s oblibou říká, že pod jeho rukama se vystřídaly všechny vozy vyrobené na americkém kontinentu. Právě proto musel mít i ten úplně nejnovější.

Teď tvrdí, že elektromobil z Fremontu se hned stal jeho neoblíbenějším autem, i když má zkušenosti s kde čím. Svého času dokonce aktivně závodil, přesto je hlavně zkušeným automechaniken a proslulý především svými znalostmi automobilů Hudson. Někteří lidé mu dokonce přezdívají Doktor Hudson. Původně žil v Connecticutu, od roku 1940 do 1980 se účastnil motoristických závodu na východním pobřeží. Mnoho lidí si ho tam pamatuje jako soběstačného řidiče odtahovky, konstruktéra, závodníka a opraváře v jedné osobě.

V roce 1948 Walt koupil červený Kurtis Kraft s motorem Ford V8-60. Dne 27. února 1957, jeho závoďák s pořadovým číslem 78 zajel nejrychlejší čas v závodě Flying Mile na písku floridského města Daytona Beach. Rafička rychloměru tehdy ukázala 118,421 mph (190,6 kmh).

V padesátých letech se svými kamarády upravoval Hudsony. Později se prosadil jako řidič neporazitelného vozu na půlmílové trati Lebanon Valley Speedway, kde ve sprintu se svým speciálem neměl přemožitele. S velkou radostí na konci přijal pohár pro nejlepšího nováčka.

Mezi 1992 a 2016 absolvoval Walt se svou ženou Margaret Mordenti celkem 19 cest po amerických státech v Hudsonu Hornet z roku 1953, který manžel vlastnoručně zrenovoval. Když Margaret zemřela v roce 2017 v nedožitých 95 letech, Walt sdělil svým přátelům, že nemá sílu řídit Hornet bez milovaného spolujezdce. Raději ho prodal a tím uvolnil prostor další životní kapitole po boku Tesly Model 3. Naše volba na stará kolena by možná byla z jiného soudku, ale i tak přejeme hodně zdraví do dalších dobrodružství.

Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat - 1 - Tesla Model 3 nejstarsi majitel 01Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat - 2 - Tesla Model 3 nejstarsi majitel 02Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat - 3 - Tesla Model 3 nejstarsi majitel 03Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat - 4 - Tesla Model 3 nejstarsi majitel 04Tento 97letý muž si skutečně koupil Teslu Model 3. Udiví, proč to musel udělat - 5 - Tesla Model 3 nejstarsi majitel 05
Walt Mordenti se nezalekl důchodového věku. Jeho energie se vyrovná podstatně mladším ročníkům, dokonce si pořídil Teslu Model 3 jako její nejstarší kupec v historii automobilky

Zdroj: Evannex

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše