Reklama

Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank

Extravagantní design, až 507 koní a případně i neprůstřelná karoserie či systém termálního a nočního vidění se skrývá v novince značky Rezvani.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank

2.10.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Extravagantní design, až 507 koní a případně i neprůstřelná karoserie či systém termálního a nočního vidění se skrývá v novince značky Rezvani.

Automobilka Rezvani sice byla založena teprve před třemi lety, nicméně od té doby se o ní píše poměrně často. Její prvotina zvaná Beast, jež je založena na Arielu Atom, zlákala ke koupi i rappera Chrise Browna. Ten jí následně zvěčnil i v jednom ze svých singlů, čímž společnosti udělal reklamu a díky tomu se u ní dveře netrhnou. Tedy, s trochou nadsázky, pořád se bavíme o desítkách, nanejvýš stovkách vyrobených aut ročně.

Model Beast následoval sice podobně pojmenovaný, ale technicky zcela odlišní Beast Alpha, který se pyšní neobvyklými dveřmi. Ani o tomto modelu, ani o jeho dveřích ovšem dnes řeč nebude, místo toho si posvítíme na budoucnost firmy. Ta nehodlá zůstat ani u dvou modelů, místo toho již chystá třetí v podobě extrémního SUV. Pojmenováno bude Tank, což není nikterak náhodný či přehnaný název - vůz totiž skutečně měl být inspirován armádními stroji a podle slov automobilky půjde o „nejdrsnější SUV na této planetě”.

S ohledem na takové tvrzení asi nepřekvapí, že mezi příplatkovými prvky najdete ochranný pancíř či systém termálního a nočního vidění. V rámci motorového prostoru pak budou zpočátku k dispozici dvě pohonné jednotky - 3,6litrový šestiválec naladěný na 289 koní a 354 Nm točivého momentu a 6,4litrový osmiválec disponující 507 koňmi a 585 Nm. V obou případech jsou zdrojem sklady GM.

Rezvani nakonec pro svou novinku použije více komponentů amerického koncernu - kupříkladu čelní světla vypadají jako převzatá z Chevroletu Camaro. Na potvrzení si ovšem budeme muset ještě týden počkat, stejně jako na slavnostní odhalení vozu. Zatím totiž máme k dispozici jen oficiální upoutávky a špionážní fotky.

V obou případech je ovšem zjevné, že co se vzhledu týče, nebude mít Tank konkurenci. Na rozdíl třeba od ruského Dartzu Black Alligator nám ovšem připadá jako profesionální výtvor, který by mohl obstát i mezi zavedenou konkurencí. Zvláště když pohon všech kol bude standardem. Podle značky pak má být podvozek na světové úrovni, v případě obutí se mluví o pneumatikách pro jakýkoliv terén.

Zákazníci již mohou skládat zálohy ve výši 1 000 USD (cca 22 000 Kč). Kdy ovšem vytoužený exemplář dostanou a jaké jsou možnosti v rámci specifikací, to ještě nějaký ten den zůstane tajemstvím.

Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 1 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 01Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 2 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 02Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 3 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 03
Rezvani Tank již bylo nafoceno špionážními fotografy, kteří tak odhalili mnohem více...

Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 4 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 04Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 5 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 05Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 6 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 06Američané stvořili prý nejdrsnější SUV světa. Říkají mu Tank - 7 - Rezvani Tank 2017 prvni foto 07
...než oficiální upoutávky

Zdroje: Rezvani, Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše