Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW 2 Cabrio dorazí ještě letos, X2 až v roce 2017. Pohon předních kol vynechá
20.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
V Mnichově plánují další expanzi, která dost možná přinese i dlouho spekulované BMW M2. Mimo to dorazí i Mini Countryman a Paceman.
Nová řada 2 mnichovské automobilky vzbuzuje kontroverze, zvláště pokud řeč přijde na BMW 2 Active Tourer. To se znesvětilo tradicím značky a přepřáhlo na pohon předních kol, tento fakt ale na malý moment ponechme být a místo toho se zaměřme na zadokolkovou část řady. Ta již zahrnuje kupé, do konce letošního roku by se ovšem měla rozrůst také o kabriolet. Půjde ovšem o představení virtuální, naživo se totiž novinka značky ukáže až v lednu 2015 na autosalonu v Detroitu.
Momentálně je více než jasné, že BMW 2 Cabrio dostane plátěnou střechu, ve srovnání s předchozí řadou 1 však nabídne mnohem více prostoru pro cestující. Po stránce motorické pak bude kopírovat nabídku určenou pro kupé, díky čemuž můžeme počítat s benzinovými verzemi 220i a M235i nebo dieselovými zástupci 218d, 220d a 225d.
Jen kabrioletem ovšem snahy BMW o rozšiřování řady 2 nekončí. Zástupci značky totiž potvrdili, že zabývají také dalším modelem. Nic konkrétního sice nezaznělo, tato novinka „se ovšem poveze na stejné vlně úspěchu jako její předchůdce“. S největší pravděpodobností tak skutečně dorazí verze M2, která by odkázala na původní 1 M Coupé.
To ale zřejmě bude v rámci řady 2 skutečně vše, přesunout se tak můžeme k jejímu vzdálenějšímu příbuznému. Tedy k BMW X2, které by se mělo objevit v roce 2017. Dorazit přitom má jako třídvířko a pětidvířko, přičemž základem bude platforma UKL1. Pohon přední nápravy však aktuálně není v plánu, místo toho dorazí jen verze xDrive.
Design této novinky by pak měl být odvozen od BMW X1, zapadnout ovšem musí do celkové linie crossoverů a SUV mnichovské automobilky. Tím se ovšem bude výrazně lišit od svých skutečných sourozenců, jimiž budou Mini Countryman a Paceman. První z nich se totiž nechá ovlivnit modelem, jež vyhrál rallye Dakar, zatímco druhý nabídne sportovní vzhled kombinovaný s pěticí dveří.


Nové BMW 2 Cabrio se podrobuje poslední várce testů před podzimním virtuálním odhalením
BMW X2 se zatím ukázalo na první skice, která slibuje sportovnější kabát než u většího modelu X6
Zdroje: CarAdvice, Bimmerpost
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
před 3 hodinami
Ferrari se s pomocí „pohřebního paketu” pokouší dokázat, že jeho SUV skutečně není SUV, jak tvrdí
včera
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
29.4.2026
Nejnovější články
Číňané chtějí dát Evropanům ránu z milosti. Začínají nabízet stále víc vlastních dieselů, hovoří o nich s úctou
před 19 minutami
Automobilka postavila pro slavnou tenistku luxusní auto, jaké už nikomu jinému neprodá
před hodinou
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
před 3 hodinami
Nové Polo, které vám dosud VW ukazoval, není to „levné”, které vlastně ani nejde koupit. Tohle je ono
před 4 hodinami
Ojetá Tesla Model 3 vypadá díky svým cenám lákavě, jakkoli starší kusy jsou ale finanční past
včera
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 05.02. 09:13 - Spectral
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 05.02. 09:09 - Spectral
- VZKAZY 05.02. 07:29 - pavproch
- Rychlodotazy 05.01. 22:52 - Lachende Bestien
- Onboard videa 04.30. 21:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 04.30. 12:59 - jerry
