Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky

8.9.2016 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

(+ videa) Otevřený hybridní supersport bychom mohli titulovat i jako F70. K majitelům dorazí v příštím roce s 963 koňmi pod kapotou a hardtopem.

Otevřené LaFerrari bylo oficiálně představeno již před dvěma měsíci. Je však nutné dodat, že se jednalo o poněkud skromnou prezentaci. Italská automobilka dala do placu jen pár fotografií a informacemi šetřila. Jen shodou náhod přitom na veřejnost uniklo označení Aperta, jímž se bude vůz označen namísto tradičnějšího Spideru. Ferrari tento omyl záhy zjistilo a snímky ihned přejmenovalo na „Serie Limitata“, nicméně již bylo pozdě.

Dále značka potvrdila, že stejně jako kupé bude také Aperta osazena hybridní ústrojím zahrnující 6,3litrový atmosférický dvanáctiválec a elektromotor. Celkový výkon znovu vyšplhá na 963 koní, jízdní dynamika ale možná dozná lehčího zhoršení. Otázkou samozřejmě je, nakolik se měnila hmotnost - ani tento údaj ale na veřejnost zatím nepronikl.

Stejně tak i další fakta Ferrari hodlá přísně střežit až do pařížského debutu. Nicméně jelikož žijeme v době digitální, bylo jen otázkou času, než se dočkáme nějakého toho neplánovaného odhalení. To prozatím nedorazilo, tedy alespoň ne v takové podobě, v jaké jsme na ně zvyklí. Místo toho tu máme sérii fotografií a videí, jež mapují natáčení oficiálního spotu ve španělské Barceloně.

Z těchto záznamů přitom můžeme mnohé vyčíst a odpozorovat. Začneme přitom u malého loga usazeného těsně před zadními koly, na kterém se skví číslovka „70“. Je tedy nad slunce jasné, že LaFerrari Aperta slaví sedmdesáté výročí založení italské značky, ke kterému dojde v příštím roce. Ve stejné době tedy nejspíše otevřený model zamíří k majitelům.

Kolik exemplářů bude celkově vyrobeno, to stále není jisté, předchozí spekulace ovšem zmiňovaly 150 kusů. Cena každého by měla vyšplhat na vyšší sumu než u kupé, jenž bylo oficiálně k mání za minimálně jeden milion Eur (cca 27,02 milionu korun). Skutečná cena každého vozu ale byla vyšší, na trhu s „ojetinami“ pak dnes jde o ještě násobně větší sumy.

Zpět ale k otevřené verzi, kterou dále od sourozence s pevnou střechou odlišují stříbrné proužky, které najdeme na přední kapotě, čelním splitteru a bočních prazích. Je však otázkou, zda se jedná o sériovou výbavu či příplatkovou. Stejně tak není jisté, zda standardem bude pevný střešní karbonový panel nebo jen plátno.

Při pohledu na jedno z videí se ovšem dá předpokládat, že Aperta bude mít k dispozici obě varianty. Plátno přitom bude nouzové a poslouží majitelům k dojetí při náhlé změně počasí, neboť hardtop nejspíše nebude možné ve voze uskladnit. Jen s ním ale zřejmě zvládnete stovku pod tři sekundy a dosáhnete maximálky 350 km/h. To už ovšem spekulujeme, pro další informace bude třeba vyčkat na oficiální debut, který se odehraje na již zmiňovaném pařížském autosalonu.

Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 01Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 02Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 03Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 04Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 5 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 05Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 6 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 06Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 7 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 07Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 8 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 08

Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 9 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 09Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 10 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 10Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 11 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 11Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 12 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 12Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 13 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 13Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 14 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 14Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 15 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 15Ferrari LaFerrari Aperta nachytáno v Barceloně, oslaví 70. výročí značky - 16 - Ferrari LaFerrari Aperta nove foto Barcelona 16
Ferrari LaFerrari Aperta bylo nachytáno v Barceloně při natáčení oficiálního videospotu

Foto: Ferrari Club España@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše