Reklama

I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte

Mercedesy platí za luxusní auta, a to i když se jedná o typy, které si s něčím takovým moc netykají. Značka přesto zůstává věrna tradicím a představila stroj mířící úplně jiným směrem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte

2.7.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Mercedesy platí za luxusní auta, a to i když se jedná o typy, které si s něčím takovým moc netykají. Značka přesto zůstává věrna tradicím a představila stroj mířící úplně jiným směrem.

Mercedes-Benz třídy G vznikl na konci sedmdesátých let minulého století jako vojenský speciál. Hranatý off-road s pohonem 4x4 nakonec vyjel i na silnice jako civilní auto, nadále ale zůstával také specializovaným prostředkem pro potřeby pohraniční stráže, vojáků, policistů a dalších bezpečnostních sil. Mezi bojovými organizacemi zájem o něj trvá, proto na trh přichází další, drsně vyhlížející verze.

Představený model Mercedes-Benz G MRV 6,2 v názvu skrývá slova Multi Role Vehicle (víceúčelový vůz) a informaci o celkové hmotnost 6,2 tuny. Je další evolucí projektu lehkých obrněných hlídkových aut, liší se novým odpružením a pancířem pod podlahou, což zvyšuje ochranné schopnosti cestujících. Jak je vidět, chybí mnoho dílů vnější karoserie, otevřené tělo není vhodné pro přímou účast v bojových operacích.

Primárním účelem je průzkum a převoz skupin zvláštních jednotek. Maskovaný Mercedes se vyhýbá přímému kontaktu s protivníkem, proto největší hrozbu znamenají nástražné výbušné systémy. Pro zlepšení ochrany proti minám slouží anti-fragmentační vícesložková vrstva podlahy vyrobená ze syntetického materiálu.

Mercedes-Benz G MRV 6,2 překonává rozbité silnice a neprobádané stezky pomocí portálových náprav s dvojicí tlumičů a pružin pro každé kolo. Asistují přitom centrální systém ovládání tlaku pneumatik včetně dofukování a off-roadové gumy o rozměru 305/80 R18 na obě nápravy. Nájezdový a sjezdový úhel odpovídá hodnotě 40 a 42 stupňů.

Světlá výška dosahuje 41,2 centimetrů, to umožňuje brodění vodou do hloubky jednoho metru. Délka vozidla je 5,52 metru, rozvor 3,42 metru, šířka 2,17 metru a výška je 2,18 metru nad zemí. Pozoruhodností může být silný trubkový rám kolem kabiny bez dveří a bez čelního skla. Posádku tvoří až šest vojáků v plné polní, nebo tři tuny nákladu. Čtyři lidé mohou využít anatomické sedačky s čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Navíc může hlídkový Mercedes táhnout přívěs o hmotnosti dvě tuny. Podvozkové části a kabina pochází ze sériových součástí civilního G řady W461.

Pod zelenou kapotou za chromovým krytem chladiče s hvězdou uprostřed trůní třílitrový šestiválcový vznětový motor V-6 OM642DE30LA o výkonu 138 kW (188 koní) a 400 Nm, se kterým spolupracuje pětistupňová automatická převodovka W5A 580 s redukcí. Jednou z výhod tohoto pohonu je schopnost běžet na nekvalitní palivo, což není neobvyklé v zemích třetího světa.

Výroba je připravena, Daimler čeká na zájem ozbrojených složek. Stálým zákazníkem je Bundeswehr, který již má dobré zkušenosti s Mercedesem na bojových misích. Další objednávky se očekávají ze zahraničí - jak moc tam bude MRV úspěšný, ukáže teprve čas.

I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 1 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 01I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 2 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 02I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 3 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 03I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 4 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 04I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 5 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 05I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 6 - Mercedes Benz G MRV vojensky vuz bez oken 06I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 7 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 01I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 8 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 02I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 9 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 03I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 10 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 04I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 11 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 05I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 12 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 06I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 13 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 07I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 14 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 08I takové auto dnes vyrábí Mercedes. Nabízí hodně zvláštní věci, na luxus zapomeňte - 15 - Mercedes Benz G MRV 6 2 dalsi 09
Mercedes-Benz G MRV 6,2 budí respekt svým drsným charismatem, respekt si vybude už napohled

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama