Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější

Čtvrtá generace mladoboleslavského bestselleru na pohled připomene Scalu, překonat ji ale chce ve všem. Má být nejen prostornější, ale také luxusnější na pohled i dotek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější

12.4.2019 | Petr Prokopec

Čtvrtá generace mladoboleslavského bestselleru na pohled připomene Scalu, překonat ji ale chce ve všem. Má být nejen prostornější, ale také luxusnější na pohled i dotek.

Před několika málo dny Škoda představila nový paket Dynamic Plus, se kterým bude možné objednat model Octavia. Za 40 900 Kč dostanete k dispozici balíček několika především kosmetických doplňků, které z liftbacku či kombíku snadno udělají dynamičtěji působící sportovní derivát. Tak tomu však je skutečně jen na oko, pod kapotu si totiž klidně můžete poručit i litrový tříválcový agregát. Tedy poloviční jednotku, než jakou disponuje pravověrné RS, navíc i s méně než polovičním výkonem.

Proč o tom ale znovumluvíme? Především kvůli čtvrté generaci mladoboleslavského vozu, kterou opravdu nemá smysl vyhlížet se zatajeným dechem. Právě výše zmíněný paket je totiž jasný potvrzením skutečnosti, že nová Octavia letos v showroomech nebude. Jasno nakonec není ani v případě debutu, cože je přímo zodpovědný odklad, které se dočkal Volkswagen Golf osmé generace.

Němci mají v případě nové iterace kultovního vozu problémy s navyšováním konektivity, hatchback i kombík z Wolfsburgu totiž budou prvními vozy značky, které budou konstantně připojeny k internetu. Proto již oznámili, že Golf nebude naživo debutovat na autosalonu ve Frankfurtu, nýbrž o pár týdnů později během separátní show. To ovšem poněkud vylučuje, že by v hesenské metropoli měla mít premiéru česká novinka.

Nové informace navíc naznačují, že Octavia by měla dorazit v prvé řadě jen jako liftback, přičemž kombi se dočká ještě pozdějšího debutu. Původně přitom obě karosářské verze mělo dělit spíše jen pár dnů než několik týdnů, virtuálně přitom měly na fanoušky Škody vykouknout ještě během letních prázdnin. Tomu je ale nejspíše konec, stejně jako debutu ve Frankfurtu. Místo toho nejspíše i Octavii čeká samostatná prezentace.

Dá se pak předpokládat, že tak jako všechny předchozí generace bude i novinka citelně větší než vůz, který zakrátko zmizí z montážních linek. Nikoliv jen kvůli samotné obměně, ale i proto, že Škoda v mezičase uvedla na trh model Scala. Ten sice stojí na „podřadnější“ verzi platformy MQB (variantě A0), nicméně Škoda natáhla rozvor na 2,65 metru. Nástupce modelu Rapid se tedy Octavii a jejím 2 686 milimetrům velmi přiblížil.

Novinka proto stejně jako Golf dostane evoluční verzi základní architektury MQB, díky čemuž bude nabízet ještě více místa na zadních sedadlech než již poměrně velkorysá třetí generace. Počítat lze rovněž s tím, že zavazadelník pobere daleko více než 590 litrů u liftbacku, respektive 610 litrů u kombíku.

Minimálně o dva stupínky by pak Škoda chtěla pokročit v rámci vnímání vozu, proto mu dodá nejen prostornější, ale především luxusněji a solidněji působící kabinu. Zvenčí pak novinka najede na styl, ve kterém jsou vyvedeny poslední modely značky, zejména pak zmíněná Scala. Očekávat tedy lze ostře řezané rysy, které doplní tradiční logo automobilky již jen na přídi. Záď bude vyhrazena nápisu Škoda, který se natáhne mezi LEDkové lampy.

Nic bližšího již momentálně dodat nelze, snad kromě skutečnosti, že Octavia letos slaví šedesátiny, poprvé se totiž objevila již v roce 1959. Novinku bychom tedy v podstatě měli titulovat již jako pátou a nikoliv teprve čtvrtou generaci. Právě toto jubileum je přitom důvodem, proč chce Škoda svůj bestseller představí ještě letos. Zda, kdy a kde se tak stane, ale stále není jisté. Že ale vůz letos nezamíří do prodeje, jisté už je.


Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 1 - Skoda Octavia IV Combi 2020 2021 ilustrace 01Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 2 - Skoda Octavia IV Combi 2020 2021 ilustrace 02Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 3 - Skoda Octavia IV Combi 2020 2021 ilustrace 03Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 4 - Skoda Octavia IV Combi 2020 2021 ilustrace 04Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 5 - Skoda Octavia IV Combi 2020 2021 ilustrace 05
Škoda Octavia čtvrté novodobé generace se ukázala na nové neoficiální ilustraci...

Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 6 - Skoda Octavia 2020 nove neoficialni ilustrace 03Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 7 - Skoda Octavia 2020 nove neoficialni ilustrace 06Nová Škoda Octavia se do detailu ukázala na ilustracích, má být citelně luxusnější - 8 - Skoda Octavia 2020 nove neoficialni ilustrace 07
...jenž vychází z fotek zakamuflovaných prototypů

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše